6 українських та польських фільмів, які будуть представлені на 7-му Київському тижні критики

У програмі «Фокус: Україна — Польща»

7-й Київський тиждень критики представив програму «Фокус: Україна — Польща». Це добірка актуальних фільмів, які відображають кінопроцес обох країн, з його жанровими та авторськими пошуками. Програма створена у співпраці українських та польських кінокритиків.

Відбір українських картин здійснювала польська сторона, представлена головредом кіножурналу «Екрани» Мілошем Стельмахом, кіножурналісткою, членкинею ФІПРЕССІ та Європейської кіноакадемії Мартою Балагою, а також кінокритикинею та доценткою Центру порівняльних досліджень цивілізацій Ягеллонського університету Ельжбетою Ольжацькою. Після показів польські кінокритики модеруватимуть обговорення з українськими творцями.

Відбір польських стрічок здійснили куратори Київського тижня критики Дарія Бадьйор, Станіслав Битюцький, Сергій Ксаверов і Анна Дацюк, які також модеруватимуть обговорення.

Фільми програми «Фокус: Україна — Польща»:

«Ля Палісіада»

Дебютний повний метр Філіпа Сотниченка, відомого короткометражними фестивальними хітами «Технічна перерва» і «Цвях». Знята в жанрі пострадянського нуару, ця стрічка розповідає про розслідування вбивства міліціонера, яке розгортається за лічені місяці до скасування смертної кари. Світова прем’єра картини відбулася на великому європейському фестивалі класу «А» — Роттердамському, де вона здобула Приз Міжнародної асоціації кінопреси (ФІПРЕССІ). На Київському тижні критики відбудеться національна премʼєра фільму.

«Назавжди-назавжди»

Ще один український повнометражний дебют у секції. Це стрічка Анни Бурячкової, відомої режисерки кліпів, у доробку якої — роботи для «Океану Ельзи», Джамали, Onuka, СТАСІК і Brutto. Події картини розгортаються у 1990-х роках у Києві, а в центрі сюжету — підлітки, їхні надії, сподівання та кохання у перші роки відновленої незалежності України. Світова прем’єра фільму відбулася на Венеційському кінофестивалі в конкурсі Orizzonti Extra. У межах програми «Фокус» відбудеться українська прем’єра стрічки.

«Ти мене любиш»

Другий повний метр Тоні Ноябрьової («Герой мого часу»). Це історія дорослішання, яка розгортається напередодні падіння СРСР. Головна героїня стає свідкою розлучення батьків, розпаду однієї країни та народження іншої. Світова прем’єра відбулася на Берлінале в межах програми «Панорама», а українська — на Одеському міжнародному кінофестивалі, де виконавиця головної ролі Карина Химчук отримала Спеціальну відзнаку національного конкурсу за Найкращу жіночу роль. У межах Київського тижня критики відбудеться київська прем’єра фільму.

«Дівчина з…»

Спільна робота Малґожати Шумовської («Снігу більше не буде», «Обличчя / Рило») та Міхала Енґлерта («Снігу більше не буде»). У центрі сюжету — мешканець невеликого містечка, який намагається бути хорошим чоловіком і батьком. З часом він відчуває гендерну дисфорію та вирішує стати на шлях здобуття особистої свободи. Але перепонами стають труднощі в сімейному житті та складні відносини в оточенні. Стрічка була вперше показана в офіційній програмі Венеційського кінофестивалю.

«Зелений кордон»

Фільм Аґнєшки Голланд («Ціна правди»). Картина розповідає про велику гуманітарну кризу на кордоні Польщі та Білорусі, спричинену білоруським диктаторським режимом, що пропагандою заманює біженців, охочих потрапити до ЄС. У цій прихованій війні переплітаються життя активістки, молодого прикордонника та сім`ї сирійських біженців. На Венеційському кінофестивалі у 2023 році, де відбулася світова прем’єра стрічки, «Зелений кордон» було відзначено Спеціальним призом журі.

«Іа»

Стрічка Єжи Сколімовського, історія життєвих поневірянь очима тварини. Головний герой фільму — допитливий сірий ослик Іа з сумними очима, зірка пересувного цирку. Через раптові обставини він змушений вирушити у подорож Європою, а шляхом йому траплятимуться добрі та злі люди. Картина  побачила світ на торішньому Каннському кінофестивалі, де здобула Приз журі та Приз за найкращий саундтрек. Цього року стрічка отримала номінацію на Премію «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм».

Сьомий Київський тиждень критики триватиме з 12 до 18 жовтня в кінотеатрі «Жовтень». Придбати абонемент можна за посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв з буряка


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали