7 теплих родинних історій для зимових вечорів

Книжки, які зігріють душу

Сімейний затишок чи видовищні родинні чвари, розповіді про важке дитинство чи щастя з найріднішими — книжкові родинні історії бувають дуже різними, і у цьому їхній шарм. В них не бракує цікавих персонажів та несподіваних і водночас впізнаваних сюжетів. Яку родинну історію виберете ви: від початку і до кінця добру (якщо такі взагалі є) чи з кількома скелетами в шафі?

«Плетений колосок», Ен Тайлер (Фабула, 2023)

Сім’я Ґарретів — така, яких багато, і водночас вона заслуговує на те, щоб про неї написали цілу книжку. Прекрасна і зворушлива у своїй звичайності родина, історію якої можуть приміряти на себе тисячі. «Плетений колосок» — водночас і про родину, і про країну, і про цілу епоху. Зміна декорацій не надто змінює людей, але час не стоїть на місці, — і ті, хто ще не так давно переживав підлітковий бунт, тепер з іншого боку, і намагаюся переконати власних дітей, що вони — не вороги. Історії про нереалізовані й реалізовані мрії, а ще про те, як важко залишатися близькими через роки. Вважайте, неможливо, але любов від цього не перестає.

«Сватання для початківців», Медді Довсон (Видавництво РМ, 2023)

Здавалося б, чи може двоюрідна тітонька твого нареченого, навіть якщо ви ледве перекинулися кількома словами, стати найближчою людиною, яка розуміє всі твої переживання і страхи? Стати дороговказом, коли твоя щойно створена сім`я розвалюється на очах? Подарувати тобі цілу ватагу людей, які стануть твоєю сім`єю, хоч вас наче нічого й не пов`язує? Рідніші за рідних, ті, що стоять за тебе горою, як би складно це не було. І ця сім`я стане ще більшою у продовженні, що має назву «Щаслива катастрофа».  

«Мертві стукають», Вікторія Дудик (Фабула, 2023)

Щемка історія, яка простягається на кілометри української території та кілометри людських доль. Вона про те, що відрізняє, й про те, що об’єднує. Сімейна драма, яка зачіпає за живе і не відпускає навіть після останньої сторінки, таємниця, яку водночас і лячно, і захопливо дізнаватися. В центрі сюжету — звичайна бойківчанка з села Ялинкувате, яка вражає незламністю і впливає на всіх довкола. Така жінка здатна стати головною героїнею пронизливої історії.

«Патрік Мелроуз», Едвард Сент-Обін (Фабула, 2020)

Сімейна історія, яка робить боляче, адже тут саме найрідніші люди завдають найсильніших ударів. «Свята» матір, яка дбає про дітей всього світу, і батько, який дозволяє собі всяке за зачиненими дверима. Матір не бачить, що коїть батько? Чи просто заплющує очі? А тим часом Патрік все більше втрачає себе, розчиняючись у тому, що дає знеболення: алкоголь і дурман… Цикл неймовірної сили, який показує і стрімке занурення на дно, до жорстокості й всеохопного болю, і повільне повернення на поверхню, до доброго і людського.

«Телеграф-авеню», Майкл Шебон (Фабула, 2021)

Двом власникам крамниці з вінтажними платівками Арчі й Нету зовсім не подобається, що скоро поруч зведуть величезний торговий центр. Це геть вб’є їхню торгівлю, але їхня дружба тріщить вже зараз. Погані часи також в їхніх дружин, які віддано допомагають новим людям приходити у цей світ. Так, вони — акушерки. Хіба що в сина Нета Джуліуса трапляється щось хороше, в нього з’являється друг. А от батько Арчі знову знаходить собі біду на голову. У всіх цих переплетеннях сімейних зв’язків проступає строката Америка 70-х з її музикою, кіно, стилем життя.

«Ідеальна родина», Робін Гардинг (Нора-друк, 2023)

Сім’я Адлерів у всьому ідеальна — успішні батьки, прекрасні діти, хороший будинок. Але чи закидують ґанки чудових людей яйцями? Чи кидають димові шашки на газон? Чи ріжуть шини автівок? Місцеві хулігани знайшли собі жертв чи, можливо, це застереження, що далі буде гірше? Поліція за цю справу не береться. Так, неприємно, але ж не матеріал для розслідування. Пограються, та й перестануть. Що приховують Адлери? Адже вони точно щось приховують… Тут кожен має таємницю, яку хоче сховати якнайдалі.

«Останній страх», Алекс Фінлі (КСД, 2023)

Мет Пайн одного дня втратив майже всю сім’ю: батьків, сестру й молодшого брата. Вони вирушили в Мексику на несподівані канікули, своєрідний подарунок сестрі перед коледжем. В нього залишився тільки старший брат у в’язниці, й тітка у містечку, в якому вони колись жили. ФБР не вірить, що смерть чотирьох американців була трагічною випадковістю — витоком газу, але мексиканці не збираються відмовлятися від цієї версії. Схоже, Мету потрібно відновити останні дні життя своєї сім’ї, щоб зрозуміти, що сталося, і, можливо, допомогти старшому брату довести, що він не винен.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали