7 театральних прем’єр, на які варто піти в січні

Вистави за мотивами відомих творів

Цього місяця київські театри показуватимуть вистави за мотивами творів Франца Кафки та Івана Багряного, розповідатимуть історії про Біллі, який поїхав з маленького острівця до Голлівуду, та Оргона, який перед усією сім’єю вдавав із себе тяжкохворого. На одній з прем`єр також збиратимуть гроші для української армії. 

Вистави січня дивуватимуть комедійними сюжетами, вражатимуть жанром «нуар» та ставитимуть перед глядачами ще більше екзистенційних питань. Ми зібрали в матеріали прем`єри, варті вашої уваги.

«Процес»

Коли: 12 січня / 18:00 
13 січня / 16:00 
14 січня / 16:00 
Де: Театр на Подолі

Вистава «Процес» режисера Давида Петросяна створена за мотивами однойменного твору Франца Кафки. У ній йдеться про Йозефа К., до будинку якого вриваються невідомі люди й за невідомих причин арештовують його. Головний герой хоче поговорити із суддями та хоча б дізнатися свій вирок, однак усе марно. Життя Йозефа плутається в лабіринті бюрократії та все більше заглиблюється в безглуздий і нескінченний процес.

«Каліка з острова Інішмаан»

Коли: 13 січня / 17:00
Де: Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки

Комедія Мартіна Макдонаха «Каліка з острова Інішмаан» розповідає про мешканців невеличкого острівця — вони знають одне про одного все та мріють поїхати на велику землю. Проте щастить тільки каліці Біллі — він відправляється в Голлівуд, щоб знятися у фільмі про рибалок. Чи повернеться герой додому, до острова Інішмаан, після такого успіху? Дивіться у виставі, над якою працював  Кирило Кашліков.

Благодійна вистава «Хвиля»

Коли: 19 січня / 18:00
Де: Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки

В американській школі вчитель історії Бен Росс розповідає, що таке нацизм і як мільйони німців повірили в фюрера. Під впливом його пояснень учні створюють організацію «Хвиля», що сповідує начебто благородні виховні цілі. Спочатку в школі покращується успішність та дисципліна, проте поступово ситуація виходить з-під контролю... Це сюжет роману Тода Штрассера «Хвиля» — за його мотивами режисер Юрій Дяк створив однойменну виставу в театрі імені Лесі Українки. Головні герої п’єси відповідають на складні питання: «Хто дає людям право експериментувати над іншими людьми?», «Як розпізнати ту тонку межу, за якою прірва, що веде до страшних наслідків?» та «У який момент люди перетворюються на тварин?».

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, підуть на потреби українських військових.

«Швейцарія»

Коли: 19 січня / 18:00 
20 січня / 14:00 
Де: Театр на Подолі

Головна героїня п’єси Джоанни Мюрей-Сміт «Швейцарія» — відома авторка трилерів, яка після багатьох років письменництва врешті відпочиває в затишному будиночку в Альпах. До неї приходить агент з видавництва та запевняє — вона повинна написати ще одну книжку. Утім, герой має зовсім іншу, зловіснішу місію. Яку? Дивіться в нуар-виставі, над якою працювала режисерка-постановниця Поліна Медведева.

«Симулянти»

Коли: 19 січня / 18:00 
Де: Молодий театр

Вистава режисера-постановника Андрія Білоуса «Симулянти» розповідає про Аргана — главу сімейства, який вдає із себе тяжкохворого. Тепер уся родина має зосередитися тільки на його процедурах та лікуванні. Арган хоче бути в центрі уваги, а ще — відчувати любов та підтримку сім’ї. Проте він маніпулює рідними, тож ризикує залишитися самотнім. Хуліганська комедія в Молодому театрі створена за мотивами п’єси Мольєра «Удаваний хворий». 

«Тигролови»

Коли: 20-21 січня / 17:00 
Де: Київський національний академічний театр оперети

Мюзикл «Тигролови» режисера Сергія Павлюка — це динамічна постановка із насиченою сюжетною лінією, де є любов, свобода та жага до життя. Вистава, створена за мотивами роману Івана Багряного «Тигролови», розповідає про Григорія Многогрішного, який кидає виклик радянській системі, перемагає відчай та зберігає людяність попри будь-які перепони. 

«Тартюф»

Коли: 27 січня / 15:00 
Де: Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка

Вистава «Тартюф» режисера-постановника Дмитра Богомазова — це гостра комедія про шахрая, який видавав себе за святенника. Приховуючи лицемірство за маскою християнських чеснот, Тартюф проник у сім`ю багатого пана Оргона. Той захопився благочестям лиходія, тому й перетворився на слухняне знаряддя в його руках.  Комедія створена за однойменною п’єсою Мольєра, за допомогою якої автор розкритикував двір Людовіка XIV. Однак вона здатна говорити з будь-якою епохою — навіть через 350 років. 


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Ювелірний дім SOVA презентує святкову колекцію прикрас, натхнену...


Читайте також
Популярні матеріали