6 сучасних українських художників, про яких потрібно знати

Нове покоління

Українське мистецтво завжди було сміливим, у певному сенсі — бунтівним. Через свій особистий погляд митці пропускали величезний пласт політичних, соціальних, національних, культурних та історичних подій. Своїми роботами вони звертали увагу людей на різноманітні проблеми, змушуючи суспільство замислитися та дізнатися трохи більше про людей та світ загалом. Сьогодні українські художники продовжують вписувати своє ім’я в історію та формують нове покоління майстрів. Lifestyle-редакторка Іванна Петрович зібрала список із 7 прізвищ митців, за якими варто стежити сьогодні, щоб розбиратися в українському мистецтві.

Назар Білик

Офіційний сайт Назара Білика (bilyknazar.com)

Найвідомішою роботою митця є скульптура «Дощ». Вона — про зв’язок людини і природи, про запит Всесвіту в пошуках сенсу і відповіді у вигляді краплі дощу з неба. Скульптор та художник виріс у Львові. Юність провів у Києві. Його роботи досліджують межі видимого засобами скульптури та форми, експериментуючи з різними матеріалами, зокрема з бронзою, сталлю, склом, різними полімерами, аналізуючи простір, форму, світло. Роботи художника найчастіше мінімалістичні, але при цьому змістовні та будуються навколо людини та її пізнання цього світу. Білик отримав визнання не лише на батьківщині. Він брав участь у торгах аукційного Дому сучасного мистецтва Phillips, в арт-ярмарках у Майамі, Лондоні, США, Копенгагені, Угорщині тощо, а також постійно представляє свої персональні виставки як в Україні, так і за її межами.

Маша Рева

Instagram: @mashareva

Маша Рева — художниця, ілюстраторка та дизайнерка з Одеси. Закінчила лондонський Сentral St. Martins Colleagues, стажувалась у Королівській академії витончених мистецтв Антверпену та у відомого бренду Thakoon, а також створювала костюми для лондонської Королівської опери. Маша Рева вже брала участь у гучних проєктах у сфері моди та мистецтва, включаючи зйомку для книги бренду Jacquemus «Marseille Je T’aime», робила декорації для показу Rodebjer та принти для бренду Rachel Comey, випустила не одну капсульну колекцію з брендом Syndicate, працювала з Tamburins та Converse. Сьогодні художниця продовжує створювати картини у фірмовому стилі, виставлятися у галереях та брати участь у колабораціях.

Владислав Мельник

Владислав Мельник — художник родом із Дніпра, живе та працює у Києві. Його картини з’являлися у галереях Києва та Одеси, у глянцевих виданнях, приватних колекціях від США до Мілану. Владислав навмисно не пов’язує себе рамками академічної освіти, щоб залишатися на боці глядача, висловлюючи крик покоління через абстрактне мистецтво. Одним із останніх проєктів художника стала серія, в якій він відобразив своє бачення сучасної моди. Так, у ній представлено п’ять картин — робота в характерному зеленому Bottega Veneta, черевик якого можна впізнати на полотні. Глибокий червоний колір звертається до історії Valentino, а сірий присвячений Кіму Джонсу з Dior.

Олександра Кадзевич

Олександра Кадзевич народилася 1992 року в Одесі. Закінчила Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова (живописне відділення) та курс «Сучасне мистецтво» у Kyiv Academy of Media Arts (Київ). У 2021 роцi навчалась у Зальцбургській літній академії (Salzburg International Summer Academy of Fine Arts,), Австрія. У червні 2018 року заснувала в своїй майстерні в Одесі artist-run space Noch. Учасниця четвертої програми художніх резиденцій SWAP: UK / Ukraine 2019. Номінантка Премії PinchukArtCentre 2020. У 2021 році стала фіналісткою конкурсу МУХI 2021. Учасниця дворічної програми резиденцій De Ateliers в Амстердамі (Нідерланди) з 2022 року. Працює на перетині об’єкту і живопису, в які інтегрує мову колажу, малювання та інсталяції.

Микита Кадан

Офіційний сайт Микити Кадана (nikitakadan.com)

Микита Кадан уже понад 14 років будує гучну міжнародну кар’єру. Він став третім українським художником за 15 років, після Сергія Браткова та Бориса Михайлова, чия велика персональна виставка представлена у PinchukArtCentre. Кадан двічі брав участь у Премії PinchukArtCentre (переможець 2011 року), двічі — у Премії Future Generation Art Prize (один раз як член групи Р.Е.П.). Його роботи представлені не лише в Україні, але й за кордоном, включаючи Index Contemporary Art Centre, Стокгольм (2008), Першу Київську міжнародну бієнале сучасного мистецтва ARSЕNALE у Художньому арсеналі та Київську міську галерею мистецтв «Лавра» (обидві 2012).

«Мої роботи — це такі механізми сумніву. Спочатку я переробляю реальність, виношу все назовні, а після робота залишається якоюсь "думкою, що думає саму себе" у зовнішньому світі, без моєї участі. Я люблю малювати в будь-якому місці, де можна поставити планшет із папером або сісти з блокнотом та олівцем», — описує свої роботи Кадан.

Жана Кадирова

Офіційний сайт Жанни Кадирової (kadyrova.com)

Жанна Кадирова є скульпторкою та художницею. Вона працює в традиції мистецтва site specific, створює об’єкти, інсталяції, мозаїки та скульптури. Однією з основних тем її робіт стала урбаністика щодо зміни зовнішнього вигляду міста. Кадирова однією з перших почала працювати з громадським міським простором. За словами художниці, це дає змогу постійно взаємодіяти з містом, вивчаючи його. Часто її проєкти принципово залежать від зовнішнього середовища, де цим середовищем є як фізичний простір, так і соціальний контекст. Серед її досягнень — участь у міжнародних виставках, зокрема в Українському павільйоні на 55-й Венеційській бієнале, Nouvelles Vagues, Palais de Tokyo у Парижі у 2013 році. У 2014 році взяла участь у художній резиденції за підтримки Baró Galeria, Сан-Паулу, Бразилія.


Реклама

Популярні матеріали

Одна сумка, яку полюбили всі модниці цієї осені


Благодійні ініціативи до місяця обізнаності про рак молочної...


Що, як і коли їсти для схуднення без дієти?


Читайте також
Популярні матеріали