6 книжок, щоб краще розуміти мистецтво

Усе про українських та закордонних митців

Як упродовж століть змінювалося мистецтво — яких форм воно набувало та чим дивувало? Зрозуміти роботи найвідоміших митців, дізнатися про українських художників та навчитися бачити деталі в скульптурі, графіці чи живописі допоможуть книжки. Своїми рекомендаціями ділиться мистецтвознавиця Олена Полякова. 

«Обмежимося сьогодні цим невеличким переліком. Сподіваюсь, ви знайдете в мистецтві натхнення та наснагу в ці нелегкі часи», — поділилася мистецтвознавиця. 

«Поглянь, що ти пропустив: Нові способи бачити світ крізь мистецтво», Вілл Гомперц

Дерево, будівля, забарвлення дороги та всі інші деталі — вони часто залишаються непомітними та не відкладається у свідомості. Проте художники їх не пропускають. Митці вчаться бачити так, ніби вперше, а не всоте. Про деталі в їхніх роботах розповідає Вілл Ґомперц.

«Ця книжка без звичного академічного стилю та хронологічного викладу. Автор наводить вибіркові й неймовірно цікаві факти про творчість різних митців та вчить читача дивитися на світ навколо новим поглядом. Власне, поглядом митця. Для мене ця книга стала відкриттям цього року і подарувала багато натхнення».

«Микола Глущенко — художник і шпигун», Катерина Лебедєва

Біографія Миколи Глущенка пропонує новий погляд на історію українського мистецтва XX століття. Книжка заснована на публікаціях, секретних матеріалах з Галузевого державного Архіву СБУ та розповідях тих, хто особисто знав художника. 

«Вірите чи ні, але серед українських митців XX століття був свій Джеймс Бонд. Книга “Микола Глущенко — художник і шпигун” Катерини Лебедєвої розповідає його історію. Я прочитала цю книжку ще кілька років тому і залишилась під враженням від цієї постаті та його непересічного життя». 

«Ар-нуво. Стилі українського мистецтва XX століття», Ірина Магдиш 

XX століття — період, який спровокував цілий вибух нових стилів у світовому мистецтві. Серед них хронологічно першим був ар-нуво. Україна вбирала в себе всі нові європейські творчі ідеї, наповнюючи їх власними смислами та формами. Для тих, хто досі не цікавився українським мистецтвом, ця книжка стане зручним і привабливим трампліном для розуміння світу візуальної культури. А фахівці зможуть подивитися на свою царину з нового боку: побачити рідкісні твори українського ар-нуво з обласних музеїв та простежити зв’язки національних і світових тенденцій у мистецтві XX століття.

«Тим, хто захоплюється естетикою початку минулого століття, точно буде цікаво. В книзі безліч фактів про українське мистецтво та, зокрема, архітектуру XX століття, що захоплюють та вражають». 

«65 українських шедеврів. Визнані й неявні», Діана Клочко

Діана Клочко презентує 65 шедеврів мистецтва та пояснює, чому саме ці твори важливі для наших сучасників і чому вони — не сироти в стильовому розмаїтті, а свідки великих (хоч і не завжди відомих) інтелектуальних історій.

«Книга просто обов`язкова до прочитання для сучасного українця. Без зайвих слів, це мастрід, адже ми зазвичай навіть не маємо уявлення, про геніальні твори наших митців. Повірте, нам є ким та чим пишатися». 

«100 ідей, що змінили мистецтво», Майкл Берд

За роки мистецтво набуло незліченних форм і втілень. Але час від часу нові відкриття чи віяння змінюють вигляд того, що ми звикли називати мистецтвом, або ж сам спосіб, у який ми його сприймаємо. Майкл Берд систематизує поворотні моменти історії мистецтва: від малюнків у печерах до стріт-арту. У своїй книзі дослідник демонструє, як нові засоби й технології радикально змінюють способи, якими створюється мистецтво.

«Коротка історія мистецтва», С’юзі Годж

Книжка допомагає відстежити розвиток мистецтва від найдавніших часів, дізнатися про найвидатніших представників культурних епох і мистецьких рухів та переглянути їхні найвідоміші роботи. Історичний контекст та короткі біографічні анотації дають ширше уявлення про авторів і першоджерела їхньої творчості.

«Це книги, які можуть лежати на кавовому столику, щоб ви вранці під каву читали по одному розділу та невеличкими кроками ставали ближчими до мистецтва. Це неважко і направду цікаво! Адже світ мистецтва ховає в собі стільки фантастичних історій». 


Реклама

Популярні матеріали

10 фільмів, які варто передивитися цієї осені


Благодійні ініціативи до місяця обізнаності про рак молочної...


Поза трендами: самобутні прикраси в техніці Мокуме ґане від...


Читайте також
Популярні матеріали