6 цікавих фактів про фільм «Смак свободи» з Іриною Кудашовою та Ірмою Вітовською в головних ролях

Українська романтична комедія про кулінарію

В українських кінотеатрах із 7 березня йтиме романтична комедія «Смак свободи», режисером якої став Олександр Березань. Фільм розповідає історію Варі — дівчини, яка мріє присвятити своє життя кулінарії. 

Головна героїня втрачає роботу в придорожньому кафе, де ніхто не цінує її високу кухню. Розчарована Варя тікає якомога далі від дому до Львова, щоб працювати у вишуканому ресторані. На шляху до успіху дівчина знаходить книжку забутої легенди української кухні Ольги Франко «Перша українська загальнопрактична кухня». Вона змінює життя Варі назавжди.

Головну героїню зіграла Ірина Кудашова, а жінку, натхнену образом Ольги Франко, — Ірма Вітовська. 

Що варто знати про «Смак свободи»? Ми зібрали 6 цікавих фактів про кінострічку. 

1. У фільмі є 4 зіркові епізодичні ролі: виконавиця Джамала, шеф-кухар «Пекельної кухні» Алекс Якутов, топмодель Алла Костромічова та відома блогерка Вікторія Маремуха. Вони погодилися взяти участь у кінострічці, щоб підтримати популяризацію українських автентичних традицій серед молодої аудиторії. 

2. Джамала імпровізувала на знімальному майданчику, тому заспівала свою пісню, яка ідеально пасувала до сцени. Імпровізація потрапила до фільму, як і інша пісня Джамали «Сила».

3. Усі актори, які грали кухарів, пройшли стажування в ресторані Алекса Якутова (у фільмі він зіграв самого себе). Їх навчали професійні кухарі.

4. На зніманнях приготували 111 літрів борщу з квашеними яблуками (це 316 порцій), 367 вушок з білими грибами та чорносливом, а ще — 73 літри бурякового квасу. Також використали 403 яйця та 52 кілограми борошна. А історична кулінарна консультантка зі Львова Маріанна Душар (Пані Стефа) допомогла розробити автентичні рецепти з книги для різних сюжетних ліній. 

5. Під час знімань Ірина Кудашова боролася зі страхом відкритого вогню. Акторка мала приборкати свій страх для однієї ефектної сцени на кухні ресторану. 

6. У фінальній сцені взяли участь правнучка та праправнучка Ольги Франко. Також у фільмі з’явилася справжня книжка пані Ольги, видана 1929 року. Оформлення кінострічки натхнене оригінальними ілюстраціями та шрифтами з книжки. 

Реклама

Популярні матеріали

«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв із буряка


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали