5 простих способів зменшити час користування телефоном

Актуально для кожного

Просто зараз зайдіть у «Налаштування» та подивіться, скільки часу ви проводите у своєму смартфоні. Попри те що гаджети вже давно стали невід’ємною частиною нашого життя, найімовірніше, побачений результат вас налякає або принаймні шокує. Тож свої негативні емоції сприймайте як заклик до дії — зменшити показник екранного часу.

Ми підготували для вас 5 простих, але дуже дієвих порад, які допоможуть менше користуватися телефоном.

Визначте конкретну мету

Instagram: @venera.na.marsi

Ви ніколи не досягнете своєї мети, якщо не знатимете, куди йдете. Саме тому вона має звучати не «зменшити час використання телефона», а «зменшити екранний час з 9 годин до 6 годин». Також важливо, аби ваша мета була видимою та здійсненною, тож для цього можете визначити план дій, наприклад: «не користуватися смартфоном під час обідньої перерви», «зменшити час використання Instagram на 1 годину», «не відкривати TikTok після 10-Ї вечора».

Намагайтеся не користуватися телефоном як будильником

Instagram: @l.kiassumbua

Одна з найгірших звичок у використанні телефона — перевіряти всі соціальні мережі одразу після пробудження. Особливо вона погіршилася з початком повномасштабної війни, адже тепер ми просто не уявляємо свого ранку без читання новин у Telegram. Аби трохи відтермінувати момент ранкового занурення у гаджет, не використовуйте телефон як будильник. Тоді спокуса залишити його у руках значно зменшиться.

Приберіть улюблені застосунки з головного екрану та вимкніть сповіщення

Instagram: @venera.na.marsi 

Може прозвучати не надто дієво, однак повірте, це дійсно працює. Приберіть улюблені застосунки, як-от соціальні мережі чи відеоігри, з головного екрану. Це стримуватиме вас від використання їх у моменти, коли «палець сам тягнеться до іконки додатка».

Про сповіщення годі й казати. Вони відволікають увагу та підштовхують до використання телефона навіть тоді, коли ми не планували робити цього.

Використовуйте таймер

Instagram: @venera.na.marsi 

Усім знайома ситуація: відкриваєш Instagram, аби відповісти на одне повідомлення, а через годину розумієш, що переглядаєш reels. Уникнути її значно простіше, ніж може здатися на перший погляд. Налаштовуйте таймер, який «висмикувати» вас із процесу у зазначений час.

Завчасно розплануйте своє дозвілля

Instagram: @l.kiassumbua

Аби менше використовувати телефон у вільний від роботи час, заздалегідь розплануйте його. Наприклад, ви знаєте, що відпочиватимете з 18 до 22 години. Щоб не згаяти цей час у смартфоні, домовтеся з подругою зустрітися з 18 до 20 або виділіть цей час для тренування. Ви також можете піти на довгу прогулянку з собакою, почитати книгу або провести декілька годин із собою, зробивши догляд для тіла та обличчя, полежавши у гарячій ванні тощо.


Реклама

Популярні матеріали

Наймодніше взуття сезону від українських брендів


Що робити у разі радіаційної небезпеки?


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Читайте також
Популярні матеріали