5 правил, які навчать керувати своїм життям

Читаємо в книжці «Влада: посібник для жінок з життя і керування без вибачень»

Слова «лідерство» і «вплив» часто асоціюються саме з чоловіками, тому жінкам доводиться долати численні перепони на шляху до незалежності та щастя.

Але що, якби ви керували своєю кар’єрою і життям на власних умовах, без почуття провини та боргу перед оточенням? Ця книга пропонує саме таку можливість: вона допоможе відкрити новий погляд на владу й управлінські навички, розкриє секрети успіху, запропонує практичні поради та потужні інсайти, як стати впевненою, рішучою та ефективною в будь-якій сфері життя.

«Влада: посібник для жінок з життя і керування без вибачень» видавництва #книголав — путівник для кожної жінки, яка прагне досягти успіху в суспільстві, де влада — інструмент упокорення. Це міжнародний бестселер, що розвінчує негативні конотації навколо слова «влада» і пропонує жінкам новий погляд на те, як віднайти й використовувати свій потенціал та ресурс. 

Тренерка з етичного коучингу Кемі Неквапіл не лише спонукатиме читачок замислитися про їхні справжні бажання і цілі, але й поділиться конкретними кроками, як усього досягти.

Ми ділимося п’ятьма уривками з книжки.

Влада дозволу

Коли ми чекаємо на дозвіл від інших, то нехтуємо одним із життєво важливих пунктів — владою давати дозвіл самим собі, обирати для себе. Чи даєте ви собі дозвіл спробувати? Почати? Піднести свою недосконалу руку?

Ви самі можете вирішити для себе: «Я готова», — замість того, щоб чекати, поки хтось інший скаже, що ви готові. Тільки тоді, коли відчуваємо внутрішню готовність, підтвердження ззовні може нас наснажити. А внутрішнє і зовнішнє підтвердження вкупі створюють потужну силу.

Тож у ситуаціях, коли нас обирають (партнери, роботи, прослуховування, нагороди), ці досвіди можуть лише посилити власний досвід про себе, однак внутрішнє і зовнішнє підтвердження не диктує нам власний досвід про себе.

Дайте собі дозвіл обирати для себе задовго до того, як хтось обере вас.

У виборі для себе — глибока мудрість. 

Влада слів

Якщо розглядати мову і владу, то є два слова, які варто свідомо використовувати у своєму лексиконі: «Я є…». Ті слова, які вживатимемо опісля, і матимуть найбільше влади.

Коли ми висловлюємося про себе негативно, то можемо вживати «Я є…», щоб покарати себе: «Я дурна, я недостатньо хороша, я невдаха». Якщо промовляти ці фрази часто, то ми самі починаємо в них вірити.

А коли ми співчуваємо собі, то можемо підбадьорювати себе так: «Я вчуся, я роблю все можливе, я рухаюся вперед». Якщо промовляти ці фрази часто, то ми й самі починаємо в них вірити.

Вживайте «Я є» щодо себе обережно, бо ці два слова створюють ваше враження про себе.

Щоб розбудовувати своє життя і керувати ним без вибачень, треба користуватися мовою усвідомлено. Жінки доволі часто просять вибачення. Якщо не звертати навмисно увагу на використовувані слова, то можна досить легко знецінити себе у власних очах і в очах інших.

Влада кордонів

Кордони — це подарунок, який має тяглість. Але встановлювати й проговорювати їх може бути непростим завданням — на цьому шляху вас може супроводжувати певний дискомфорт. Проте я дуже скоро зрозуміла: неприємні відчуття, з якими пов’язане встановлення кордонів, у підсумку не зрівняються зі здобутою свободою.

Але кордони — не універсальне рішення. Залежно від вашої конкретної ситуації, періоду в житті, зобов’язань і ресурсів, кордони, які потрібно встановити, різнитимуться. Працюючи з клієнтками чи фасилітуючи встановлення кордонів у групах, я пропоную алгоритм на три кроки, що допомагає встановити кордони.

1. З’ясувати, що для вас важливо. Що вам потрібно захистити? Визначте, які саме кордони треба встановити.

2. Проговорити, кому потрібно повідомити про кордони. Проговоріть їх чітко.

3. Ввести в життя. Це ваша робота — встановити та зберігати власні кордони. Якщо ваші кордони розмиті, то відповідальність за це лежить не на інших, а на вас.

«А» позначає «відповідАльність»

Коли ми припиняємо звинувачувати інших у тому, що сталося з нами, то можемо зосередитися на плані дій для власного зцілення. І дозвольте мені сказати: ми зцілюємося лише тоді, коли готові до цього. Якщо стати на цей шлях, не будучи готовими, це може виявитися психологічно небезпечно і може спричинити навіть ще більше травм і ран. Зцілення потребує часу, співчуття до себе і підтримки без жодного осуду.

Як дізнатися, чи ми готові? Можна запитати себе про таке:

• Чи готова я зараз зцілитися?

• З чого почати?

• Хто може мене підтримати?

 Я маю різний досвід піклування в п’ятьох прийомних сім’ях: одні забезпечували любов і турботу з надлишком, а в інших я стикалася із сексуальним, фізичним, емоційним насильством і зневагою. Я знаю, що взяти відповідальність на себе — це шлях нелегкий. Він може бути болючим, заплутаним і конфліктним, але якщо ви прагнете і можете виконати цю роботу, то вас у житті чекає винагорода.

Ніхто інший не несе відповідальності за ваше життя, щастя чи реалізацію — знаю, дратує, а проте це правда.

Ще знаю напевно, що взяття відповідальності на себе приносить мені ту свободу, якої я не матиму, звинувачуючи інших або бажаючи, щоб усе було інакше — замість самій зробити все по-своєму.

Влада дії 

Коли ми зазнаємо невдачі, то дуже хочемо перестрибнути до «уроку, який треба засвоїти», що може бути стратегією уникання складних почуттів. Невдача викликає розчарування, фрустрацію, а іноді й руйнує душу: ця нестерпна поразка змушує вас засумніватися в усьому, включно із самими собою.

Нам може бути складно зазнавати невдач, але це не значить, що не треба їх осмислювати.

Не завжди в житті у всього є якийсь світлий бік. Іноді життя просто ранить.

Ми зазнаємо невдач. Що з того? Це боляче, але ми зцілюємося (якщо прагнемо працювати над собою), і коли готові, коли зализали всі рани, то рухаємося далі.

Коли ви вчиняєте змістовні дії у важливих для вас сферах, це залишає місце для невдач. Просто так є. Та якщо ви бездіяльна у важливих для вас сферах, то ви залишитеся із життям, яке не прожили.

Проживати «чернетку» того, ким ми хочемо бути у світі або який внесок хочемо зробити, значить ніколи не прийти до влади.

Змістовні дії, що відповідають тому, хто ви є і що цінуєте, дають вам доступ до життя з відповідальністю.

Кожна дія, яку ми вчиняємо, має свою ціну — час, ресурси, життєва енергія, — і кожна дія, яку ми не вчинили, також коштує нам часу, ресурсів і життєвої енергії. Важливий аспект життя — з’ясувати, яку ціну ми готові заплатити й за що саме.

Ви готові пережити невдачу, якщо знатимете, що зможете жити й керувати без вибачень?

Коли ми беремо на себе повну відповідальність за своє життя і вчиняємо змістовні дії, то здобуваємо владу.


Реклама

Популярні матеріали

10 фільмів, які варто передивитися цієї осені


10 цитат Віма Вендерса — режисера фільму «Ідеальні дні»...


Вечірній Київ: де гуляли та як розважалися мешканці столиці понад...


Читайте також
Популярні матеріали