5 нових документальних фільмів на Netflix

Серед них — оскароносна стрічка «20 днів у Маріуполі»

Історії непохитної батьківської любові, запису пісні We are the world у 1980-х роках та одержимості після онлайн-знайомства — такі документальні фільми з’явилися нещодавно на Netflix. 

Які стрічки варто подивитися? Ми зібрали 5 документалок на стримінговій платформі. 

«20 днів у Маріуполі»

Документальна стрічка режисера Мстислава Чернова цьогоріч здобула «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм». Це картина, що розповідає про облогу Маріуполя російською армією у лютому-березні 2022 року. Члени команди Associated Press стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі. Вони продовжили роботу в облозі та зафіксували кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів.

«Коханка, маніячка, вбивця»

2012 року Дейв переїжджає в штат Небраска. Він нещодавно завершив довгострокові стосунки, тому й завантажує застосунок для онлайн-знайомств та починає спілкуватися з Ліз — одинокою мамою та любителькою тварин. Згодом Дейв зустрічає ще одну жінку — Кері. Як далі розгорталася історія чоловіка? Про це йдеться в документальному фільмі на Netflix, який розповідає про домагання, обман та вбивство в житті Дейва.  

«Ти не сама: боротьба проти Вовчої зграї»

Фільм розпочинається з історії жінки, яка постраждала від зґвалтування під час фестивалю Сан-Фермін 2016 року. Її свідчення доповнили іншими випадками сексуального насильства щодо жінок. Це й стало переломним моментом для руху #MeToo в Іспанії. Стрічка розкриває недоліки сексизму в судовій системі, ЗМІ та суспільстві, а також показує, як країна зараз бореться з сексуальним насильством.

«Найвидатніша ніч в історії попмузики»

У січні 1985 року найвідоміші зірки музичної індустрії зібралися, щоб у студії в Лос-Анджелесі за одну ніч записати пісню We are the world. Причина такого амбітного задуму — зібрати рекордну суму на допомогу людям, які потерпають від голоду в Африці. Документальна стрічка на стримінговій платформі зазирає за лаштунки історичної події.

«Убити тигра»

Донька фермера стає жертвою жахливого злочину. Тепер батько хоче домогтися справедливості попри нетерпимість, яка панує в їхньому селищі. Це історія непохитної любові, надії та стійкості — адже іноді достатньо однієї людини, щоб щось змінити. Цьогоріч фільм потрапив до номінантів премії «Оскар» в категорії «Найкращий документальний фільм».


Реклама

Популярні матеріали

Fashion Talk: 15 питань Ользі Галушці про улюблені бренди...


Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


«Мій бекграунд — це основа, що дарує мені свободу». Інтерв’ю з...


Читайте також
Популярні матеріали