5 найпопулярніших аудіокниг 2023 року за версією Megogo

Література українських авторів та світова класика 

Стримінгова платформа Megogo презентувала рейтинг популярності контенту серед користувачів за 2023 рік. Для формування статистики обрали такі категорії: «фільми», «серіали», «дитячий контент», «аудіокниги» та «подкасти». 

Серед аудіокниг за кількістю унікальних користувачів лідирувала збірка Андрія Любки «Спати з жінками», а за тривалістю прослуховування — антиутопія Джорджа Орвелла «1984».

Якій ще літературі віддавали перевагу українці? Ми зібрали 5 аудіокниг, які мали найбільшу тривалість прослуховувань. 

«1984», Джордж Орвелл

«1984» — один із найвідоміших антиутопічних творів. Це історія про Вінстона Сміта — працівника Міністерства Правди, яке займається постійним оновленням і переписуванням історії. Герой живе у світі подвійних стандартів, де все контролює Поліція Думок, що забороняє мислити, і Міністерство Любові, що завдає болю. Вінстон перебуває в абсурдній реальності, живе за шаблоном та крокує в колонах однакових сірих особистостей. 

«Спати з жінками», Андрій Любка

Книжка «Спати з жінками» складається з п’ятдесяти історій. Автор відверто й лірично розповідає про себе, свою й чужі країни, свої любові й своє кохання, улюблені книжки й напої. 

«Радіо Ніч», Юрій Андрухович

Як і в «реальній дійсності», ще одна революція зазнала поразки. Йосип Ротський, музичний герой барикад, змушений хоч кудись тікати, приміряючи на себе долю багатьох інших Йосипів. Його переслідують, і режимні спецслужби — це лише пів біди. Є ще недоречна любов і одна банківська таємниця, в’язничний досвід і мимовільно успішний теракт, а також розум і забуття, сміх і темрява, холод і пекло, іронія і щем. «Радіо Ніч» — найбільш гостросюжетний та водночас найліричніший твір Юрія Андруховича. 

«У пошуках варварів. Подорож до країв, де починаються й не закінчуються Балкани», Андрій Любка

Це розповідь про землі й народи між Одесою та Трієстом, про краї, де починаються й не закінчуються Балкани. Автор веде приватний щоденник численних подорожей до популярних місць, столиць, але також до загублених у часі й просторі провінцій та невизнаних республік. Андрій Любка розповідає історії інколи з гумором, а інколи й по-науковому ретельно, долає кордони й ставить під сумнів стереотипи, знайомиться й свариться, шукає нічліг і вдає із себе словака — робить усе, що й треба робити, шукаючи варварів.

«Район Д», Артем Чех

«Район Д» — збірка об’єднаних спільним часом і простором історій, з яких поступово вимальовується портрет автора. У розповідях можна розгледіти риси хуторянства і космополітизму, дріб’язковості й великодушності. Водночас це груповий портрет кількох десятків більш або менш чітко прописаних мешканців згаданого черкаського району з їхніми більш або менш успішними спробами пережити несподіваний перехід від пізньорадянської до ранньонезалежної України.


Реклама

Популярні матеріали

Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як та...


Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Читайте також
Популярні матеріали