5 моторошних фільмів за романами та оповіданнями Стівена Кінга

Неможливо відірватися

Культовий американський письменник Стівен Кінг зробив надзвичайний внесок не лише у світову літературу, а й у кіно. Безліч екранізацій його романів та розповідей стали справжньою класикою горору, яку важко перевершити у тому, що стосується напруженості сюжету та моторошної атмосфери.

Якщо серіали за мотивами романів Стівена Кінга ви вже подивилися, пропонуємо продовжити задоволення з нашою добіркою по-справжньому моторошних фільмів, заснованих на творчості майстра жахів.

«Мізері»

Трилер режисера Роба Райнера за мотивами однойменного бестселера Стівена Кінга. Сюжет фільму розгортається навколо популярного письменника Пола Шелдона, який потрапляє в автокатастрофу через страшну заметіль. Чоловіка рятує Енні Вілкс, яка, як виявляється згодом, є палкою шанувальницею його творчості та, зокрема, героїні серії його романів Мізері. Дізнавшись про те, що новий роман буде останнім для її улюбленої героїні, оскільки Шелдон вирішив завершити серію, «вбивши» Мізері, жінка влаштовує для гостя, прикутого до ліжка через травму, справжнє пекло.

Фільм «Мізері» чіпляє своєю напруженою атмосферою та неймовірною грою акторів — зокрема, Кеті Бейтс, яка отримала «Оскар» за роль Енні Вілкс. Це одна з найвідоміших та культових адаптацій романів Стівена Кінга, яка також визнана однією з найкращих робіт режисера Роба Райнера.

«Сяйво»

Психологічний трилер 1980 року за мотивами роману Стівена Кінга, зрежисований Стенлі Кубриком. Письменник Джек Торренс у виконанні легендарного Джека Ніколсона влаштовується сторожем віддаленого готелю «Оверлук». Протягом п`яти місяців йому та його родині — дружині Венді та сину Денні — доведеться жити в порожньому готелі, відрізаному від решти світу сніговими завалами. Власник готелю попереджує нового працівника про те, що для одного з попередніх сторожів готелю, Ділберта Грейді, перебування в ізоляції закінчилось трагічно: чоловік вбив дружину і двох своїх доньок й наклав на себе руки. Джек не надає значення цій історії, проте, опинившись відрізаним від зовнішнього світу, починає поступово божеволіти.

«Керрі»

Містично-фантастичний трилер з елементами горору «Керрі» 2013 року — третя екранізація однойменного роману Стівена Кінга. Життя тихої та сором`язливої Керрі — зовсім не казка. Вдома — сувора мати, яка надмірно опікає дівчину, а у школі — жорстокі однокласники, які постійно знущаються з неї. На випускний шкільні «друзі» готують для Керрі новий сюрприз, проте все йде не за їхнім планом, оскільки дівчина має надзвичайну здатність до телекінезу. Врешті-решт кривдникам доведеться дорого заплатити за всі образи...

«1408»

Психологічний фільм жахів 2007 року, знятий шведським режисером Мікаелем Хофстремом за однойменною розповіддю Стівена Кінга. Фахівець із паранормальних явищ Майк Енслін, який зі скептицизмом ставиться до міфів про існування привидів та інших незвичайних явищ, отримує рекламну листівку нью-йоркського готелю «Дельфін» з інформацією про нібито надзвичайно небезпечний номер 1408. Бажаючи викрити, як він вважає, рекламну приманку готелю, Енслін приїжджає до «Дельфіна» та знімає номер 1408, не звертаючи увагу на попередження старшого управителя Джеральда Оліна про небезпеку. Та зовсім скоро цинік потрапляє у вир моторошних подій, які неможливо пояснити.

«Імла»

Фантастичний фільм жахів режисера Френка Дарабонта, відомого іншими екранізаціями книг Стівена Кінга («Втеча з Шоушенка» та «Зелена миля»). На житлові райони маленького містечка в Новій Англії спускається аномальний туман. Клуби загадкової газоподібної речовини приховують у собі жахливих чудовиськ, які вбивають усіх, хто ризикне вийти на вулицю. Група містян, які опинилися в будівельному супермаркеті під час появи імли, намагається вижити та розгадати природу цього феномену, паралельно конфліктуючи між собою. «Імла» відзначається напруженим сюжетом і несподіваними поворотами подій. Фільм показує, що в ізоляції від зовнішнього світу люди можуть нашкодити одне одному навіть більше за саму загрозу.


Реклама

Популярні матеріали

Як упоратися зі страхом самотності, який з'явився під час війни...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Чому важливо співати українські колискові: доводять MamaRika та...


Читайте також
Популярні матеріали