5 книжок про російсько-українську війну

Події, що змінили життя кожного з нас

Російсько-українська війна, яка почалась у 2014 році й у лютому 2022-го переросла у повномасштабне вторгнення ворога в Україну, кардинально змінила наші життя. Зараз, мабуть, не залишилося української родини, яку так чи інакше не зачепили б події, що відбуваються в нашій країні протягом останніх 9 років. В пам`яті українців назавжди закарбувалися жахливі кадри війни, біль, ненависть до ворога, та разом із тим — віра у своїх та неминучу перемогу. Цим настроєм просякнута й сучасна література, присвячена подіям російсько-української війни: від її початку до того моменту, коли вона охопила всю Україну.

В нашій сьогоднішній добірці — книжки про війну, яка змінила життя кожного з нас.

«Я перетворююсь... Щоденник окупації. Вибрані вірші», Володимир Вакуленко-К.

Як воно — жити в окупації? Якими стають люди та повсякденне життя? Щоденник Володимира Вакуленка-К. — болючі й правдиві записи, які письменник вів від початку повномасштабного вторгнення і під час окупації Ізюма та його рідного села Капитолівки на Харківщині, аж до викрадення росіянами.За день до викрадення Володимир приховав щоденник під вишнею на своєму подвір’ї, заповівши батькові: «Коли наші прийдуть — віддаси». Вибрана поезія Володимира Вакуленка-К. для дітей і дорослих, а також історії від друзів, колег та очевидців занурять читачів у хроніку перших місяців повномасштабної війни Росії проти України.

«Позивний для Йова. Хроніки вторгнення», Олександр Михед

Олександр Михед почав писати книжку «Позивний для Йова» у перший день широкомасштабного вторгнення, що трапилося на восьмому році російсько-­української війни. Автор працював над книжкою протягом тринадцяти місяців, писав про те, що пережив разом із дружиною, а також історію своїх батьків, які майже три тижні провели в окупованій Бучі. Важлива книга про те, як змінюємося ми, як наша повсякденна мова стає мовою війни, колись звичні й важливі речі — ​болючими тригерами, а певні відчуття та емоції — тим, що хочеться забути, але й водночас запам’ятати назавжди.

«Клуб врятованих: непухнасті історії», Сашко Дерманський, Тетяна Копитова

Кіт Потап не дуже вірив у людей, а ще менше — в дива. Собачка Жужа мало не стерла лапки, долаючи кілометри в пошуках безпечного місця. Кінь Оскар боявся заснути, а оленятка дуже лякали гучні звуки... Герої цієї книжки здолали чимало перешкод, але не втратили надії. Це оповідки про дружбу між тваринами й людьми, про віру в перемогу, а також про вірність, що долає всі перешкоди на шляху до тих, кого ми любимо, і про відповідальність перед тими, хто став невіддільною частиною нашого життя.

Книжка про порятунок тварин під час війни та виклики, які приходиться долати для вусатих, чотирилапих, домашніх і диких звірят, виходить у партнерстві із зоозахисною організацією UAnimals — 5 гривень із кожного примірника буде спрямовано на допомогу чотирилапим, що потребують нашої підтримки.

«77 днів лютого. Україна між двома символічними датами російської ідеології війни», Зоя Храмченко

У «77 днів лютого» увійшли репортажі, написані журналістками українського видання Reporters у період між 23 лютого і 9 травня — двома символічними датами в російській мілітарній ідеології. Вторгнення російських військ в Україну стерло відлік часу для українців, зупинившись на лютому — місяці початку великої війни. У цих історіях — біль, страх, ненависть, подекуди відчай, та головне — надія.

«Дикий Захід Східної Європи», Павло Казарін

«Дикий Захід Східної Європи» — це подорожні записки людини, яка залишила свій дім, аби залишитися вдома. Авторська хронологія новітньої української історії. Це спроба підсумувати все, що нас змінило, і все, що лишилося незмінним. Війна занурила Україну в дискусії про саму себе. Ми намагаємося розібратися, де закінчуються «вони» і де починаємося «ми». З’ясовуємо, чи можна надурити історичну логіку і кого підносити на п’єдестали. «Дикий Захід Східної Європи» — це спроба систематизувати все, про що ми сперечаємося, і все, про що встигли домовитися.

Отримала відзнаку «Книга року ВВС-2022», Спеціальну відзнаку Капітули Премії імені Юрія Шевельова, а також увійшла до короткого списку Шевченківської премії 2023 року в номінації «Публіцистика, журналістика».


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


DOROFEEVA, Jerry Heil, Klavdia Petrivna: оголошені номінанти...


Читайте також
Популярні матеріали