5 книжкових рекомендацій із серіалу «Друзі»

Що читають головні герої американського серіалу

Ситком «Друзі» — один з найвідоміших американських серіалів. Що було в ньому впродовж 10 сезонів? Легкість, гумор, нью-йоркське життя, харизматичні персонажі… А ще — книжки, з якими герої періодично з’являлися в кадрі. 

Якою літературою обмінювалися друзі, з якими романами засинали та що мали прочитати до занять з літератури? Ми зібрали 5 книжок з українським перекладом.

«Сто років самотності», Ґабрієль Ґарсія Маркес

3-й сезон, 3-й епізод
Хто читає: Чендлер

Роман «Сто років самотності», написаний у жанрі «магічного реалізму», вважають шедевром колумбійського письменника Ґабріеля Ґарсія Маркеса. Автор змальовує історію життя родини Буендіа у вигаданому містечку Макондо впродовж ста років. Незабаром розпочинається громадянська війна, а потім з’являються й нові випробування для героїв: банановий бунт та багатоденний дощовий циклон. Паралельно з життям міста автор розкриває таємниці сімейства Буендіа. Самотність і розчарування, як прокляття, нависає над сім’єю покоління за поколінням. 

«Сяйво», Стівен Кінг

3-й сезон, 13-й епізод
Хто читає: Рейчел

Розташований у горах готель має темне минуле. Колись у ньому сталася страшна трагедія — колишній доглядач зарубав сокирою власну родину. Тепер у стінах готелю лишаються тільки привиди. Проте родина Торрансів найнялася доглядати за розкішним будинком — і ніхто й гадки не має, що з ним не так. Саме в готелі п`ятирічний Денні дізнається, що бачить справжніх мешканців будинку — привидів. Головний герой навіть знає, яким буде майбутнє і яка страшна небезпека чекає на його близьких.

«Маленькі жінки», Луїза Мей Олкотт

3-й сезон, 13-й епізод
Хто читає: Джої

Сестри Мег, Джо, Бет та  Емі народилися в небагатій родині. Інколи вони нарікають на долю, проте щодня вчаться наповнювати душу добром та милосердям. Кожна із сестер має свої риси характеру, вирізняється неповторною зовнішністю і манерами, світобаченням та  інтересами. Але героїні люблять одна одну та батьків, вміють знаходити радість у простих речах, тому й творять навколо себе атмосферу справжності, яка притягує інших.

«Буремний перевал», Емілі Бронте

5-й сезон, 9-й епізод
Хто читає: Фібі

Розмірений темп життя в маєтку порушився з прибуттям батька. Одного дня чоловік привіз з собою хлопчину-сироту, якого нарекли Хіткліффом. Невдовзі юна Кетрін, донька господаря, прикипіла душею до загадкового юнака. Проте згодом головна героїня мала визначитися: пов’язати життя з ним чи обрати прихильність багатія Едгара. Від цього залежало не лише її щастя, але й життя багатьох людей. Єдиний роман англійської письменниці Емілі Бронте «Буремний перевал» — один із найбільш визначних творів світової літератури. 

«Вбити пересмішника», Гарпер Лі

5-й сезон, 17-й епізод
Хто читає: Моніка

У невеликому містечку штату Алабама живе дівчинка Джин Луїза Фінч. Разом із нею ми переживаємо пригоди, дивимось на великий дорослий світ та дізнаємося, якими були звичаї, погляди на життя, мова та культура американського півдня XX століття. У центрі сюжету — судовий процес над темношкірим Томом Робінсоном, якого звинувачують у зґвалтуванні білої дівчини. Це стає головною справою батька Джин Луїзи, якому випало захищати хлопця.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Життєрадісний весняний манікюр для всіх, хто відчуває апатію: 15...


Etnodim присвятив вишиванки країнам, які допомагають Україні...


Читайте також
Популярні матеріали