За 14 місяців, упродовж яких триває повномасштабна війна Росії проти України, кількість українців, охочих перейти на рідну мову, значно зросла, і це не може не тішити. Популярністю користуються додатки, Youtube-уроки, курси, Instagram-блоги й не тільки для вивчення української мови. Ще одним невичерпним джерелом знань і натхнення, яке допоможе не лише зацікавитися українською мовою, а й полюбити її, є книги. Сьогодні розповідаємо саме про такі. Зберігайте список і вдосконалюйте своє мовлення із задоволенням!
«Чути українською», Ольга Дубчак
Якщо ви хочете краще познайомитися з українською мовою, проте не бажаєте робити це в компанії серйозних підручників, оберіть за свого помічника книгу «Чути українською». В ній авторка щедро ділиться цікавими явищами української мови — такими, як, наприклад, літера Шредінгера — і в легкій формі змушує вас не лише зацікавитися рідною мовою, а й по-справжньому в неї закохатися.
«Українська самотужки», Олександр Авраменко
Посібник, який допоможе опанувати українську мову самостійно. Він допомагає вирішити цілий комплекс проблем, які заважають грамотно спілкуватися українською: брак потрібних слів для висловлення думки, суржик, сумніви у правильності вимови, незнання граматичних норм і правил тощо. Суттєво покращити знання української та використовувати її грамотно допоможуть цікаві мовні матеріали з типових життєвих ситуацій, ілюстрації, ігри, мультимедійний контент YouTube тощо.
«Слова, що нас збагачують. Словник вишуканої української мови», Тарас Береза
Книга допомагає розширити словниковий запас та перевести своє знання української мови на новий рівень. «Слова, що нас збагачують. Словник вишуканої української мови» заново знайомить нас із забутими та «викоріненими» словами, які є частиною нашої мовної історії та свідомості. Матеріал для досліджень автора — творчість відомих українських письменників, перекладачів тощо, сповнена унікальних слів та виразів, які варто пригадати й використовувати у повсякденному житті.
«Розмовляймо українською», Вихованець Іван
Хочете дізнатися більше про типові помилки в усному та писемному мовленні? Книга українського мовознавця, доктора філологічних наук Івана Вихованця допоможе вам навчитися їх розпізнавати та викорінювати. 110 мовознавчих етюдів містять поради щодо доречного використання слів, правильних наголосів, точнішого вираження думки тощо.
«Культура слова: мовностилістичні поради», Олександр Пономарів
Незамінна книга легендарного українського мовознавця, перекладача й публіциста для тих, хто хоче говорити українською грамотно і вишукано. Автор виокремлює неочевидні помилки, яких ми припускаємося у мовленні, звертає увагу на недоречні слова, зокрема кальку з російської мови, та радить, як очистити свою мову від усього зайвого.