4 фільми про українські 90-ті

Кримінальні драми та особисті історії режисерів

У січні в прокат виходить фільм Філіпа Сотниченка «Ля Палісіада». Кінострічка присвячена 90-тим рокам — подіям незадовго до скасування смертної кари в Україні. Вона розповідає про судового психіатра Олександра та слідчого Ільгара, які розслідують вбивство колеги-міліціонера.

90-ті роки стали основою вже для декількох українських повнометражних фільмів — історій дорослішання та драм з кримінального світу, які успішно дебютували на фестивалях. Над якими фільмами останнім часом працювали режисери та режисерки? Дивіться в добірці. 

«Назавжди-назавжди»

Режисерка: Анна Бурячкова
У головних ролях: Даша Малахова, Аліна Чебан, Захар Шадрін, Артур Алієв, Єлизавета Цілик, Дар`я Жихарська

Фільм переносить глядачів до Києва кінця 90-х. Головна героїня Тоня переходить зі школи в центрі міста до іншої — у спальному районі. Через це вона потрапляє в компанію відчайдушної молоді. Разом вони шукають пригод та неприємностей на околицях столиці. «Цей фільм — пісня любові, присвячена розгубленим підліткам кінця 90-х, які виросли серед пострадянської руїни, добре засвоївши правило: якщо тебе ніхто не полюбить, ти не виживеш», — поділилася режисерка. 

«Носоріг»

Режисер: Олег Сенцов
У головних ролях: Сергій Філімонов, Євген Черніков, Євген Григор’єв, Аліна Зєвакова

Драма розповідає про головного героя на прізвисько «Носоріг», який у 90-ті роки потрапляє до кримінального світу. Проте він зовсім не очікує, чим може завершитися такий шлях. Головну роль у фільмі зіграв непрофесійний актор Сергій Філімонов, який раніше займався боротьбою, був учасником футбольного фанатського руху та після початку російсько-української війни брав участь у бойових діях. Кінострічку знімали здебільшого в Кривому Розі. 

«Я і Фелікс»

Режисерка: Ірина Цілик
У головних ролях: Юрій Іздрик, Андрій Чередник, Владислав Балюк та Володимир Гладкий

Фільм, створений на основі роману Артема Чеха «Хто ти такий?», розповідає про 90-ті роки через призму дитячого сприйняття. Це історія про дорослішання Тимофія, його сім’ю, друзів, перше кохання, а ще — про спілкування головного героя з колишнім контррозвідником Феліксом, який вже став частиною родини хлопця.

«Ти мене любиш?»

Режисерка: Тоня Ноябрьова
У головних ролях: Карина Химчук, Наталія Лазебникова, Олександр Жила та Максим Михайличенко

Головній героїні Кірі — 16 років. Її дорослішання розгортається на тлі розпаду СРСР та розлучення батьків. Дівчина прощається з дитячими ілюзіями та відчайдушно шукає любов звідусіль. Це особиста історія режисерки Тоні Ноябрьової. «Моя Кіра — символ мого покоління, першого покоління незалежної України», — зауважила режисерка. 


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали