31 символ незалежності: українські бренди, композитори, письменники та визначні місця

Гордість народу

Конституцією загальнонаціональними символами України визначені прапор, герб і гімн. Проте важко не погодитися, що код нації формують набагато більше складових: наша історія, традиції, поезія та музика, архітектурні та художні пам’ятки, визначні місця та постаті, якими ми особливо пишаємося та завдяки яким гордо заявляємо про себе на міжнародній арені. З нагоди 31-го дня народження сучасної України редакція ELLE вирішила нагадати саме про такі символи незалежності. 

За останні пів року в Україні з’явилася безліч символів незламності: прапор із заводу «Азовсталь» у Маріуполі, дивом уціліла кухонна шафа з Бородянки та півник васильківської майоліки. Ці уособлення сміливості та сили, що стали знаками нашої боротьби, перегукуються з державними та народними символами. Про 31 символ незалежності України читайте за посиланням.

Нас стільки разів забороняли чи сумлінно цензурували — здавалося б, як мали з’явитися талановиті митці? Проте з’явилися — і борці за справедливість, і автори найчуттєвішої лірики, і новатори-модерністи, і представники суспільно-політичних рухів, і перекладачі з усіх мов світу, і просто сміливі люди. Про видатних українських письменників читайте за посиланням.

Спів є невід’ємною частиною культури України, однак протягом довгих століть українській музиці та її творцям доводилося виборювати своє право на існування на світовому майданчику. Цього року трагічні обставини відкрили край талановитих і сміливих людей та змусили насамперед самих українців по-новому подивитися на свою музику. Про українських виконавців, чиї голоси почув увесь світ, читайте тут.

Українські композитори завжди відрізнялися своєю самобутністю: вони поєднували у своїй музиці український фольклор і нові європейські тенденції, досліджували шляхи розвитку музики через призму історії свого народу. Саме про таких талановитих композиторів читайте за посиланням.

Від локальних до всесвітньовідомих, від майже ровесників незалежності держави до зовсім молодих, від виробників одягу до творців вишуканих аксесуарів — ми зібрали 31 український бренд, кожен з яких уже встиг стати візитівкою України та гордо носить лейбл Made in Ukraine.  

У різні історичні періоди архітектурні пам’ятки нашої держави слугували культурними центрами, оборонними спорудами чи релігійними осередками. Сучасників вони вражають різноманіттям форм, стилів та багатим історичним минулим. Про найкращі архітектурні пам’ятки, які щиро радимо відвідати одразу ж після перемоги, читайте тут.

Обрати серед тисяч неймовірних природних та архітектурних пам’яток України всього 31 виявилося завданням із зірочкою. Деякі із цих місць, на жаль, сьогодні перебувають під окупацією російських загарбників або не працюють через воєнний стан. Але ми віримо, що вже дуже скоро ми всі зможемо милуватися дельфінами на острові Джарилгач, відвідувати цілюще Лемурійське озеро, зустрічати заходи сонця в Олешківських пісках та загадувати бажання на Станіславському гранд-каньйоні. Детальніше про визначні місця Україниза посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали