10 українських подкастів про культуру та моду

Випуски про літературу, мистецтво та артринок

Розповідь про культуру кримських татар, обговорення маркетингових хитрощів відомих митців та інтерв`ю про успіх модних брендів — такі українські подкасти можна послухати на різних платформах.

За якими варто стежити? Ми зібрали 10 подкастів про культуру та моду. 

«Сноби»

Сноби — подкаст про мистецтво очима міленіалів. Мистецтвознавець і психолог відповідають на питання, чому Рубен і Пікассо зламали нашу психіку та що спонукало художників творити: помста, хіть чи незакриті гештальти. Автори подкасту аналізують, як  мистецтво пов’язане з проблемами поколінь Y і Z.

«Наразі без назви»

Анастасія Євдокимова і Богдана Неборак ставлять одна одній складні питання про культуру та читають книжки. В одному з останніх випусків вони  обговорюють виставу Малого театру та книжку аноніма «Жінка в Берліні». Авторки порушують теми побуту війни, насильства й ролі культури під час воєнних дій.

«Менторка укр брендів»

Піарниця та комунікаційниця Наталі Чуловська говорить з героями української модної індустрії про те, як вони будують свої бренди та які кроки роблять, щоб бути успішними. У кожному епізоді власники брендів діляться реальним досвідом — своїми методами подолання проблем та бізнес-рішеннями.

«Пізнай Qirim»

Разом з українцями кримські татари пережили чимало насилля з боку Росії. Проте наше минуле має не лише спільні болючі сторінки, а й чимало звитяг і головну спільну цінність — свободу. Імперія століттями насаджувала неправдиві ворожі наративи обом народам. Це подкаст, який допомагає дізнатися більше про кримських татар.

«Культура проти агресії»

Це дослідницький, документальний, соціальний проєкт, який створює картину спротиву України впродовж повномасштабного російського вторгнення. Марта Троцюк разом з гостями спілкується про те, як реагує, бореться та функціонує культура під час війни.

«Як продати картину»

Маркетологиня Ксюша Вербаховська та культурологиня Маша Дячук аналізують маркетингові хитрощі найвідоміших митців усіх часів і проводять паралелі з просуванням сучасного мистецтва. В одному з останніх епізодів авторки обговорюють творчість українського скульптора та художника, одного з основоположників кубізму у скульптурі — Олександра Архипенка.

«Культурний трибунал»

Російська імперія впродовж століть привласнювала собі імена українських діячів культури, мистецтва, науки та колекції світового рівня. Це подкаст, який фіксує ці культурні крадіжки. «Культурний трибунал» — велика частина нашої пам`яті, на яку ми маємо законне право.

«Лабораторія нонфікшн»

У кожному випуску Олександр Панасюк разом з гостем розбирає основні характеристики піджанру нонфікшн літератури та обговорює одну із книжок видавництва «Лабораторія». В одному з останніх випусків автор подкасту з представником британського Королівського історичного товариства Єгором Брайляном розповідає про книжку принца Гаррі «Запасний».

Hi, it`s me, Stein

Ольга Штейн — художниця і кураторка. У подкасті Hi, its me, Stein вона розповідає про розвиток кар’єри та артринок. В одному з випусків авторка ділиться, як проводила персональну виставку в Лондоні та як усе пішло не за планом. 

«Культура всього»

Це щотижневий подкаст Костянтина Дорошенка про культуру. Автор розмовляє з художниками й музикантами, науковцями й громадськими активістами, журналістами й піарниками, медіаменеджерами й просто менеджерами про те, в чому вони експерти. Випуски присвячені культурі в Києві, Україні та світі.

Реклама

Популярні матеріали

Як родина Косачів популяризувала народне вбрання в міському...


Повний нумерологічний таро-прогноз на грудень 2024 року


Великий гід різдвяно-новорічними подарунками


Читайте також
Популярні матеріали