Оголошено програму Національного конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю 2019

Оцінювати роботи українських кінематографістів буде журі Національної конкурсної програми

До Національної конкурсної програми 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю увійшли 5 повнометражних дебютних стрічок:

Художній фільм режисера Тимура Ященка U311 «Черкаси» про оборону однойменного морського тральщика, заблокованого російськими військами в бухті Донузлав у березні 2014 року під час анексії Криму. На 10-му ОМКФ відбудеться світова прем’єра стрічки.

Перший повнометражний документальний фільм «Тато — мамин брат» Вадима Ількова. Сімейний портрет «Тато — мамин брат» визнали найбільш інноваційним фільмом Міжнародної конкурсної програми фестивалю Visions du Réel (Швейцарія).

«Мої думки тихі» — повнометражний дебют режисера Антоніо Лукіча з відомою акторкою Ірмою Вітовською, володаркою цьогорічної Кінопремії «Золота Дзиґа» за найкращу жіночу роль. Комедійна стрічка Антоніо Лукіча була відібрана до конкурсної програми East of the West Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах.

«Панорама» — повнометражний документальний дебютний фільм режисера Юрія Шилова. Головний герой картини – кіномеханік Валентин, який 44 роки працює в одному з найстаріших кінотеатрів Києва. У день 60-річчя Валентина в кінотеатрі займається пожежа і чоловік змушений піти на пенсію. У країні, що стрімко змінюється, він намагається відшукати новий сенс свого життя. Цей фільм був відібраний до документального конкурсу цьогорічного Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах.

«Східняк» — повнометражна дебютна воєнна драма Андрія Іванюка про людину, в дім якої увірвалася війна. У стрічці показані будні військовослужбовців, які боронять схід України. Через форму роуд-муві режисер описує те, з чим мав справу особисто. Головну роль у фільмі зіграв відомий актор Богдан Бенюк. 

На 10-му Одеському міжнародному кінофестивалі відбудеться світова прем’єра стрічки. Також у Національній конкурсній програмі будуть показані 10 короткометражних стрічок:

  • «Різдвяні історії», режисери Валерія Сочивець,Філіп Сотниченко (Україна, 2019)
  • «Знебарвлена», режисерка Марина Степанська (Україна, 2019)
  • «У нашій Синагозі», режисер Іван Орленко (Україна/Франція, 2018)
  • «Мала» режисерка Даря Турецька (Україна/Ізраїль, 2018)
  • «Поки не стане чорним», режисерка Анастасія Фалілеєва (Україна, 2019)
  • «Солітюд», режисерка: Єлізавета Сміт (Україна, 2019)
  • «INT. Kitchen. Night», режисер Аркаша Непиталюк (Україна, 2019)
  • «Дорослий», режисерка Жанна Озірна (Україна, 2019)
  • «Факт(-Ура!) Змін», режисерка Марина Нікольчева (Україна, 2019)
  • «Секрет дівчинка та хлопчик», режисерка Оксана Казьміна (Україна, 2018).

Оцінювати роботи українських кінематографістів буде журі Національної конкурсної програми, до складу якого увійшли — нью-йоркський кореспондент Cahiers du Cinéma та член відбіркового комітету Міжнародного кінофестивалю у Локарно Ніколас Елліот (США), режисерка і сценаристка Йоанна Кос-Краузе (Польща), кінорежисерка, акторка, письменниця, художниця Манія Акбарі (Іран) та продюсерка, кінокритикиня Іванна Дядюра (Україна).


Реклама

Популярні матеріали

Незамінний аксесуар цієї весни: як правильно підібрати колготки...


Які босоніжки нам потрібні цієї весни


Пісна страва: пиріг з горошком і цибулею за 20 хвилин  


Читайте також
Популярні матеріали