Культгід: що відвідати у березні 2023-го

Події, що варті уваги

Українці невпинно доводять, що життя триває та процвітає навіть у найскладніші часи. Підтримуючи загальний дух, організатори заходів допомагають українській культурі розвиватися та звучати на велику аудиторію. 

У березні культурний фронт України радує художніми виставками, новинками кіно та благодійними ініціативами. Що відвідати у перший місяць весни, розповідає lifestyle-редакторка Іванна Петрович. 

Тиждень австрійського кіно

Де: в кінотеатрі «Жовтень», вулиця Костянтинівська, 26, Київ

Коли: з 30 березня до 5 квітня

Після річної перерви фестиваль актуальних стрічок з Австрії повертається. Це повернення символізує підтримку українського народу та висловлює повагу до його незламності.

Захід триватиме з 30 березня до 5 квітня в київському кінотеатрі «Жовтень». Подія традиційно охоплюватиме найбільш яскраві та резонансні австрійські стрічки останніх років.

Після завершення фестивалю активісти та керівники кіноклубів зможуть організувати покази у своєму місті в межах проєкту «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа». Для цього потрібно подати заявку на сайті.

«Майстерня як пункт незламності»

Де: вул. Соломії Крушельницької, 1, Львів

Коли: з 1 по 2 березня

«Майстерня як пункт незламності» —  це виставка робіт 11 українських художників, яка відкриється у Львові 1 березня і буде тривати всього два дні. Виставка представляє роботи українських художників, що були створені взимку, незважаючи на всі незручності та труднощі. Ці роботи виступають як символ незламності. На виставці буде проходити збір для волонтерської організації «Вільні», також 15% від продажу робіт будуть спрямовані у вище згадану організацію.

Модуль тимчасовості 

Instagram: @donttakefake

Де: Контрактова площа, Київ

Коли: до 14 травня

14 травня на Подолі працюватиме культурний простір із картинами сучасного мистецтва, кінопоказами, лекціями та перформансами. Модуль тимчасовості — це новий культурний простір від команди don’t Take Fake. Виставка сучасного мистецтва буде включати роботи від 28 митців із 10 країн, які об’єднані темою тимчасовості, часу та його крихкості. У рамках проєкту буде проводитися серія спеціальних подій — кінопоказів, перформансів, лекцій, дискусій, відкритих інтерв’ю, а також діятиме гіфт-стор із колабораціями MOТ та українськими брендами, митцями.

«Це наша спроба зафіксувати плинність життя та часу в мистецтві, показати невизначеність і водночас підтримати бажання продовжувати — жити, творити, боротися», — зазначають організатори проєкту. Мета МОТ — зібрати гроші на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії. 

Рекомендована ціна квитка — 200 грн або будь-яка зручна для відвідувача сума. Всі гроші з продажу квитків ідуть у фонд МОТ для реалізації мети.

Графік роботи MOT:
будні — 12:00–19:00
вихідні — 11:00–20:00

Концерт сучасного українського романсу в Музеї Ханенків

Де: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Коли: 26 березня

26 березня у Музеї Ханенків відбудеться концерт українського сучасного романсу під назвою «Два крила», який виконає Мар`яна Головко — співачка та солістка формації NOVA OPERA, у камерному супроводі гітариста Дениса Донцова та віолончеліста Артема Замкова. Концерт буде зібранням авторських композицій та творів українських композиторів періоду «відлиги», та стане приємною подією, що матиме на меті занурити аудиторію у терапевтичну атмосферу поетичних та звукових сенсів. У концерті звучатимуть твори видатних українських композиторів, таких як Поклад, Верменич, Білаш, Скорик, Петриненко  у поєднанні з авторськими композиціями Марʼяни Головко. Придбати квитки можна за посиланням.

Благодійний захід NDW. New York 

Де: Sapar Contemporary Gallery, Нью-Йорк

Коли: 5 березня

5 березня в галереї Sapar Contemporary Gallery в Нью-Йорку відбудеться виставка-продаж робіт українських митців. Всі кошти, зібрані під час заходу, будуть направлені на підтримку ініціативи «Одягни дитину». Проєкт має на меті забезпечити якомога більше українських дітей комфортним новим одягом на рік відповідно до потреб. Завдяки діяльності фонду волонтери відправляють комплекти речі у деокуповані території Київської, Чернігівської, Харківської та Херсонської областей та в район зони бойових дій Донецької та Луганської областей.

Мета виставки NDW. New York — познайомити якомога більше людей із цінностями, що поширюють українці та привернути увагу до гуманітарної кризи, що торкнулася мільйонів людей з початком повномасштабного вторгнення. Для тих, хто не зможе особисто відвідати захід, існує можливість купити віртуальний квиток на подію, що стане донатом до фонду. Фонд «Нова мрія України» працює з першого дня війни та надає підтримку людям, що постраждали від бойових дій чи втратили домівки.

До проєкту вже долучились такі художники, як Rita Maikova, Volodymyr Manzhos Waone, Bohdan Burenko, Dzvinya Podlyashetska, Yevhen Lisniak, Iryna Maksymova, Vova Keno, Feros, Vasyl Savchenko, Alexander Kryzhanovsky, Dilkone (Vitalii Hrekh), Evgen Klimenko та безліч інших.

Благодійний вечір-концерт Святослава Вакарчука 

Instagram: @sviatoslav.vakarchuk

Де: Stereo Plaza, проспект Валерія Лобановського, 119, Київ

Коли: 3 березня

3 березня у Stereo Plaza відбудеться благодійний вечір-концерт українського виконавця Святослава Вакарчука. З перших днів повномасштабної війни артист активно допомагає українським захисникам і захисницям та усім жителям України, які опинилися у складних життєвих обставинах через бойові дії. У рамках концерту шанувальники музики Вакарчука зможуть насолодитися його спеціальною програмою із знакових пісень. Придбати квитки можна за  посиланням

НАОНІ Оркестра з програмою «Рок-хіти та саундтреки»

Коли: 16-17 березня

Де: Будинок кіно

На сцені Будинку кіно прозвучать найкращі світові рок-хіти та саундтреки в унікальному аранжуванні НАОНІ Оркестра. Національний академічний оркестр народних інструментів України не потребує особливого представлення, будучи одним із флагманів країни у жанрі інструментальної музики, яку він віртуозно виконує на традиційних народних інструментах. В арсеналі оркестру понад 40 маловідомих і рідко вживаних у наші дні інструментів: від цимбал та бандури до майже забутих бугая, тилинки та дримби.

Проте найбільше музичний колектив уславився своїми абсолютно неймовірними аранжуваннями для відомих світових хітів та сучасних композицій: поп-музика, джаз, шедеври рок-музики. Звичайно, почесне місце у великому репертуарі оркестру НАОНІ займають твори українських композиторів.

У програмі вечора — музика з відомих кінофільмів («Пірати Карибського моря», «Місія нездійсненна», «Кримінальне чтиво») та твори відомих українських й іноземних рок-музикантів (Nirvana, Queen, Океан Ельзи, Скрябін). Квитки від 340 грн.

НАОНІ Оркестра з програмою «Саундтреки до фільмів»

Коли: 31 березня та 1 квітня

Де: Будинок кіно

НАОНІ Оркестра виконають саундтреки до кінофільмів «Зоряні війни», «Таксі», «Гладіатор», «Список Шиндлера», «Аромат жінки», «Агент 007», «Хрещений батько», «Гаррі Поттер», «Гра престолів», «Мисливці на привидів», «Один вдома». Квитки можна придбати за посиланням.

Виставка «Територія традицій. Духовний спротив»

Коли: з 3 березня по 26 квітня

Де: Національний музей медицини України

3 березня у Національному музеї медицини України відбудеться відкриття виставки «Територія традицій. Духовний спротив». Виставка присвячена першій річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну. Вона демонструє те, що об`єднує українців, що визначає нас як незламну націю, що робить нас тими, ким ми є сьогодні, а саме — гордим, величним та єдиним народом. На виставці покажуть комплекти одягу, головні убори, прикраси, кераміку, фото мальовничих краєвидів музею, архітектурних ансамблів із різних регіонів України та зразків дерев’яного культового будівництва  ХVIІ–ХІХ ст. Особливе місце на виставці відведено васильківській кераміці як символу незламності української нації. Також будуть представлені уламки ракети, які впали на територію музею 14 січня 2023 року. Виставка триватиме до 26 квітня.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали