Культгід: куди піти у лютому 2023-го

Події, що варті вашої уваги

Починаючи з 2022 року, лютий для кожного українця став поворотним місяцем, який розділив життя на «до» та «після». Саме 24 лютого 2022 року російська армія напала на територію України по всій довжині спільного кордону. У 2023-му українці відзначатимуть роковини від початку повномасштабного вторгнення. Тому більшість заходів лютого так чи інакше акцентуються на темі війни та українській історії.

Водночас на публіку чекатимуть благодійні вечори, виставкові проєкти та науково-популярні лекції для дітей. Чого чекати від культурного лютого цього року, розповідає lifestyle-редакторка Іванна Петрович.

Читання віршів Лесі Українки

Де: коворкінг Generator, вул. М. Грушевського, 3, Київ

Коли: 26 лютого

З нагоди дня народження Лесі Українки пройде дебютне читання квітучих віршів поетки під назвою «Квіток, квіток, як можна більше квітів». У неділю, 26 лютого, дивовижна акторка Слава Красовська гратиме поезії. Саме гратиме, бо в її версії — це не просто читання. Захід відбудеться в коворкінгу Generator за адресою вул. М. Грушевського, 3.  З 17.00 — збір гостей, 18.00 — початок заходу. 

Дрескод: tea dress — для жінок, будь-які флористичні елементи — для чоловіків.

Благодійний аукціон сучасного українського мистецтва

Де: аукціонний дім Goldens, вул. Первомайського, 4, Київ та онлайн

Коли: з 23 до 28 лютого

До річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну аукціонний дім Goldens за підтримки благодійного фонду «Повернись живим» проведе благодійний аукціон сучасного українського мистецтва ART CAN HELP. Contemporary. 

100% зібраних на аукціоні коштів буде перераховано фонду «Повернись живим» та спрямовано на закриття військових потреб 10-ї морської авіаційної бригади імені Ігоря Бедзая у спеціалізованому транспорті, штатних засобах зв‘язку, дронах, Starlink та комплектах авіаційної гарнітури.

До колекції аукціону увійшли роботи українських сучасних художників, які були надані особисто авторами задля підтримки проєкту. Представлені твори були створені майстрами здебільшого протягом 2022 року, тому основною тематикою збірки аукціону — є рефлексія митців на події останнього року, їх спостереження та відчуття.

Аукціон пройде з 23 до 28 лютого 2023, ставки на лоти можна зробити на сайті аукціонного дому та у залі експозиції. 

Виставка трофеїв і картин «365 днів»

Де: Д12 (вул. Десятинна, 12, Київ)

Коли: 23 лютого, 18:30 — 3 березня, 21:00

За 365 днів повномасштабної війни українці навчились бачити світ по-новому. Цивільні люди дізнались назви озброєнь, бронетехніки, снарядів, елементів екіпірування. Ми навчились впізнавати NLAW і Javelin і на слух відрізняти «прильоти» від «виходів». 

З перших днів масштабної фази російсько-української війни Фонд Сергія Притули отримує трофеї та пам’ятні сувеніри від підрозділів Сил Оборони. За рік сформувалась потужна колекція таких предметів, і Фонд уперше експонує її для всіх охочих — у мистецькому просторі Д12. 

Виставку ціннісно та символічно доповнюють роботи українських художників, присвячені нашій боротьбі за свободу. Картини можна придбати, 100% коштів будуть спрямовані у Фонд Сергія Притули та витрачені на потреби Сил Оборони України. 

 KYIVNESS VOL.31

Де: Грушевського, 3, коворкінг Generator

Коли: 18 та 19 лютого

 

Тридцять перший едішен KYIVNESS пройде в локації у самому центрі, в історичній будівлі колишнього ресторану «Динамо», де тепер знаходиться коворкінг Generator. Два дні захопливої подорожі історичною будівлею, де розташується маркет, бістро та лекторій. Так, на корнері Curated by Kyivness будуть зібрані селективні речі з колекцій Юлії Пеліпас та Світлани Бевзи, пахощі з Парижа, аромати та предмети декору з Нью-Йорка.

Серед українських проєктів — догляд за тілом, одяг, декор, прикраси та книги. Також будуть представлені благодійні проєкти, вибірка чоловічого одягу та вінтажна селекція. У рамках заходу буде діяти лекторій, де організатори підготували цікаві лекції на тему моди, візуальної айдентики, а також чайна церемонія, винна дегустація, тренування, та лекція від Юлії Кудіної, віце-президентки Reface. Деталі за посиланням. Зареєструватися на лекції можна за посиланням.

Благодійний концерт НАОНІ оркестра «Музика Незламних»

Де: Premier Palace Hotel Kyiv, Гранд Хол «Софіївський»

Коли: 24 лютого 2023, 19:00

Музика, яка стверджує нескореність українського народу та непохитну віру в перемогу, прозвучить у виконанні провідного мистецького колективу — Національного академічного оркестру народних інструментів України. 

Програма «Музика Незламних» — це визначні композиції, які ідентифікують українську націю: «Щедрик» — на міжнародному рівні, «Мелодія»  Мирослава Скорика — в академічному музичному середовищі, «Ой у лузі червона калина» — символ визвольної боротьби, Kalush Orchestra «Стефанія» — у популярній музиці 2022 року і фолк-рок-версія  Гімну України — на державному рівні. Також на концерті прозвучать багато інших шедеврів української оркестрової музики.

Організатори — благодійний фонд «Омріяна країна» та громадська організація «Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод». Концерт є благодійним, частина коштів, зібрана завдяки концерту, буде передана на підтримку волонтерського руху. Концерт також можна переглянути в онлайн-трансляції, яка буде доступна за посиланням на Youtube-каналі НАОНІ.

Квитки можна придбати за посиланням

Фестиваль «Тиждень ізраїльського кіно»

Де: кінотеатр «Жовтень», вулиця Костянтинівська, 26, Київ

Коли: з 16 до 19 лютого

З 16 до 19 лютого в київському кінотеатрі «Жовтень» триватиме фестиваль «Тиждень ізраїльського кіно». Подія відбудеться під гаслом «Кіно незламності». Це символічний посил, адже незламність — спільна риса народів Ізраїлю та України. Так, Ізраїль — це країна, яка в умовах постійної воєнної загрози створила передову систему безпеки, міцну економіку та провадить культурну діяльність, зокрема розвиває кінематограф. Водночас Україна вже понад 11 місяців стримує російську агресію, і життя, зокрема культурне, тут також не стає на паузу — навіть попри війну та відключення світла тривають кінофестивалі.

На фестивалі покажуть чотири знакові ізраїльські фільми, визнані на батьківщині: у добірку ввійшли номінанти та лауреати Премії Ізраїльської кіноакадемії, а також фільми-учасники найбільшого кінофестивалю країни — Хайфського.

Квитки можна придбати за посиланням

Виставка «Памфірова Маланка. Танець смерті та життя» за мотивами фільму «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука

Фото: Український Дім

Де: Український Дім, вул. Хрещатик, 2, Київ

Коли: до 19 лютого

Виставка «Памфірова Маланка. Танець смерті та життя» в Українському Домі запрошує зазирнути в особливий художній світ, що об’єднує кіномистецтво та народні традиції. На виставці понад 40 костюмів, реквізит і більш ніж 100 обрядових масок. Частину з них художники вишуковували по сільських ярмарках та бабусиних скринях, частину — створили спеціально для фільму «Памфір». Також на виставці представлені фото- і відеоматеріали про роботу над фільмом.

Відвідувачі зможуть дізнатися про автентичний обряд Маланки, кінодослідження теми Сухолитким-Собчуком, значення та технології виготовлення різних елементів традиційних костюмів, а також про створення окремого світу, що виник на знімальному майданчику.

Благодійний хіп-хоп-концерт Alexjazz

Де: Kureni, Паркова дорога, 4, Київ

Коли: 3 лютого

3 лютого в київському Kureni відбудеться живий благодійний концерт Alexjazz, прибуток від якого піде на користь ЗСУ.

Творчість Alexjazz можна назвати українським хіп-хопом на відверті теми. Засновник музичного лейбла «ГРАЙ» постійно експериментує та міксує музичні стилі, філігранно поєднуючи реп із фольком, фанком, постпанком, джазом та електронікою. На його рахунку вже є три альбоми та велика кількість колаб із різними музикантами. Маючи на меті нести українську культуру в широкі маси, Alexjazz створює римейки на український фанк 1970-80-х років, а в Kureni виступить із фольк-вокалісткою Оксаною Масло та живим бендом. Його нова концертна програма — це виконані наживо треки з альбому «Ф’южн», а також нові роботи, випущені минулого року. Зокрема, й пара римейків епохи українського «вусатого фанку» на пісні «Грай» і «Я люблю твої тихі затоки». На слухачів чекатиме ф’южн із репу, електроніки, фанку та українського фольклору.

Одразу після концерту гості простору матимуть можливість почути лайв від David Kareyan, який відіграє b2b із Mamay, а також сет від Elijah.

Квитки за посиланням

Поетичний вечір «Багато війни. Багато любові»

Де: Будинок актора, вул. Ярославів Вал, 7, Київ

Коли: 5 лютого

5 лютого в київському Будинку актора відбудеться поетичний вечір «Багато війни. Багато любові» на вірші української поетеси Тетяни Власової.

Поетично-театральний перформанс представлять відомий український актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв і поетеса Тетяна Власова. У їхньому виконанні прозвучать віршовані історії про життя, любов, самотність і віру під час війни.

Кошти від концерту будуть передані на потреби ЗСУ. Квитки за посиланням

Виставковий проєкт «День — це багато»

Де: Леоніда Первомайського, 4, Київ

Коли: до 18 лютого

Аукціонний дім Goldens презентує новий виставковий проєкт «День — це багато» українського митця Олександра Бабака, що триватиме до 18 лютого 2023 року у виставковій залі аукціонного дому. 

Творчість Олександра Бабака є дуже важливою у сенсі становлення сучасного українського мистецтва. Бабак є представником «нової хвилі», у своїй творчості майстер часто використовує символи, алегорії, метафори. Його виставкова діяльність бере початок ще у 1980-х, а однією з головних тем його живопису є український пейзаж. 

Проєкт «День — це багато» — результат спостережень та роздумів митця про вартість кожного дня життя.

Science4Kids

Де: онлайн

Коли: з 7 до 23 лютого

7 лютого INSCIENCE розпочинає третій сезон Science4Kids — наукпоп онлайн-лекторій, де українські вчені розповідають про космос, динозаврів, археологію, фізику, біологію та природні дива. Це чудова можливість для дітей отримати безоплатний україномовний контент, поспілкуватися з науковцями та науковицями, а також знайти нові захоплення та друзів із різних країн.

На вебінари Science4Kids можна потрапити щовівторка та щочетверга о 19:00 за київським часом. Лінки на трансляції організатори публікують в інстаграмі та телеграмі. А наступного дня записи вебінарів можна знайти на ютуб-каналі організації.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали