Куди піти у квітні: концерти, виставки та інші події, варті уваги

Час мистецтва, кіно та благодійних заходів

Фестиваль австрійського кіно, виставка відомої мисткині Алли Горської, масштабний благодійний стендап — ці та інші події йтимуть впродовж квітня.

Які з них варто відвідати?  Ми зібрали заходи, варті уваги.

Благодійний Підпільний Стендап 

Де: МЦКМ «Жовтневий палац»
Коли: 1 квітня | 17:30

Свят Загайкевич, Вася Байдак, Антон Тимошенко, Настя Зухвала, Ганна Кочегура, Сергій Чирков та інші стендапери виступлять на сцені «Жовтневого Палацу». Упродовж майже 3 годин концерту вони матимуть головну мету — зібрати кошти на авто для 12-ї БрСП «Азов» НГУ спільно із БФ «Незламні з України» та Azov One.

Концерт Василя Попадюка

Де: МЦКМ
Коли: 4 квітня | 18:00

Скрипаль-віртуоз Василь Попадюк виступить разом з PAPA DUKE BAND — глядачі почують, зокрема, виконання хітів AC/DC та Pink Floyd. «Музика Василя Попадюка торкнеться вашого серця і залишить по собі море емоцій», — обіцяють організатори. На концерті збиратимуть гроші на FPV-дрони  для 41-ї ОМБр ЗСУ. 

Форум жіночого лідерства Superwoman

Де: MERCURE Congress, Київ
Коли: 6-7 квітня

Форум Superwoman сприяє жіночому підприємництву та самореалізації, а також допомагає посилити роль жінок у глобальному суспільстві. Цьогоріч захід у Києві триватиме впродовж двох днів — за цей час спікерки поділяться, як досягати високих результатів та реалізовувати свій потенціал. З практичними та ексклюзивними виступами на форумі з’являться такі запрошені гості: Олена Борисова, Ольга Руднєва, Тетяна Жданова, Юлія Бевзенко та інші.

Конференція-хакатон «Сама собі ціль»

Де: Київ
Коли: 6-7 квітня

Конференція-хакатон «Сама собі ціль» від Projector Foundation присвячена питанням гендерного та економічного посилення жінок у суспільстві. Мета події — проаналізувати труднощі, які трапляються на шляху жінок, спільними зусиллями віднайти можливі рішення і допомогти у втіленні проєктів, які сприяють розвитку потенціалу жінок під час повномасштабного вторгнення. Дводенна подія об`єднає представників/-ць громадських організацій, бізнесів, медіаринку та креативних індустрій, які щодня демонструють силу і наполегливість, долаючи перешкоди та працюючи на збільшення впливу та присутності жінок у різних сферах. 

Фестиваль кіно про музику та культуру INTRO

Де: кінотеатр «Жовтень»
Коли: 3-8 квітня

Команда KyivMusicFilm організовує 5-й фестиваль кіно про музику та культуру INTRO. Покази йтимуть у кінотеатрі «Жовтень», а стрічки, пов’язані з електронною музичною сценою, продемонструють у Concert Hall. Цьогоріч у програмі фестивалю — фільми, що досліджують вплив глобальних соціальних змін на життя і творчість.

«Віднаходження власної ідентичності, реакція на радикальні трансформації та смілива й бунтівна відповідь умовам часу, які диктує світ навколо, — те, з чим зіштовхуються герої стрічок, і те, що хвилює кожного з нас», — коментують організатори.

Показ фільму  «Ми. Майбутнє» та презентація артпроєкту Нікіти Тітова

Де: Український Дім
Коли: 4 квітня | 16:30

Документальний фільм «Ми. Майбутнє» розповідає історії дітей з Харкова, Запоріжжя, Миколаєва, Каховки та Львова. Хлопці та дівчата діляться мріями та власним досвідом проживання війни, а ще розповідають про свої проєкти. Наприклад, Мирослава Трофимчук працює над молодіжним рухом для криміналізації екоциду, а Софія Оніщенко організовує платформу для молодіжних волонтерських обмінів. Реалізувати ідеї дітей допомагають досвідчені викладачі-наставники. Афіші для фільму створював художник та ілюстратор Нікіта Тітов.

Концерт «Сили, озброєні танцем» від трьох військових ансамблів України

Де: МЦКМ
Коли: 10 квітня | 18:00

Видовищне шоу поєднає три найкращі танцювальні колективи сил державної оборони та юні таланти — тож на одній сцені виступатиме понад 100 артистів. Програма концерту охопить всю палітру української народної хореографії: обрядові, ліричні, героїчні та жартівливі танці — від козацького гопака до гуцульського аркана, від грайливої польки до ніжної веснянки. «Глядачі наповняться магічною енергетикою українського танцю, що зберігався поколіннями», — діляться організатори.

Фестиваль «Тиждень австрійського кіно»

Де: кінотеатр «Жовтень»
Коли: 11 квітня

На фестивалі «Тиждень австрійського кіно» у Києві покажуть 4 фільми різних жанрів: від спортивної драми до містичного фільму жахів. Подію відкриє драматична стрічка  «Ціле життя» режисера Ганса Штайнбіхлера, яка розповідає про життя чоловіка у XX столітті, сповнене тяжкої праці, великого кохання та страшних історичних подій. На фестивалі також йтимуть фільми «Лазня диявола», «Прийшов, побачив, переміг» і «Виходячи за межі».

Виставка мисткині з Донецька Саші Макарської «Полотно: лють/надія/любов»

Де: Національний музей «Київська картинна галерея» 
Коли: до 7 квітня

Роботи художниці присвячені найціннішим моментам у житті — тим, за які люди тримаються в часи війни. Її картини — про почуття люті, яке штовхає нас вперед, а також про надію і любов, які надихають та дарують радість навіть у важкі хвилини. Саша Макарська показує схід України та закарбовує інші важливі миті свого життя. 

Виставковий проєкт «Леонід Козлов. Лабіринтами часу»

Де: аукціонний дім Goldens
Коли: до 12 квітня

Леонід Козлов відомий як майстер реалістичної скульптури на тему балету. Виставковий проєкт «Лабіринтами часу» розкриває маловідому, але не менш значущу творчість митця. В експозиції презентують абстрактні скульптурні композиції 1990-х років, в яких Леонід Козлов експериментує з формою, розбиваючи традиційне уявлення про фігуру. Тут можна побачити й архетипічні жіночі образи, що відсилають до первісного мистецтва, і візуалізацію чоловічо-жіночих стосунків мовою лаконічних об`ємів. На виставці також покажуть абстрактні твори Леоніда Козлова періоду 2007-2020 років.

Музична конференція URBAN MUSIC conf.

Де: Pochayna Event Hall
Коли: 13 квітня

На музичній онлайн-конференції URBAN MUSIC conf. спікери ділитимуться історіями успіху та розкажуть, як заробляти на своїй творчості. Вони говоритимуть про музичний бізнес: як написати хіт, підняти чек роялті, створити круту команду артиста та ефективно просувати себе в медіа. На конференції виступатимуть музичний продюсер Іван Клименко, креативний продюсер Володимир Завадюк, режисер Інді Хаіт, шоуранер Андрій Лузан та співачка Христина Соловій. Після основної частини учасники зможуть взяти участь у Collab Club, де отримають фідбек про свій трек від топових продюсерів, познайомляться з іншими музикантами та знайдуть людей для співпраці. Усі гроші з проданих квитків організатори відправлять до благодійного фонду SuperHumans.

«Підпільний стендап» з комедійною імпровізацією

Де: Будинок кіно
Коли: 26 квітня | 18:30

Цього вечора на сцені виступатимуть Свят Загайкевич, Ганна Кочегура, Василь Байдак, Сергій Чирков та Антон Сенін. Коміки не тільки презентують свій матеріал, а й візьмуть участь в імпровізації — вигадуватимуть жарти «тут і зараз» на теми, які напишуть глядачі. 20% із зібраних коштів організатори події надішлють на потреби ЗСУ.

Виставковий проєкт «Український щоденник 2022–2023»

Де: Український Дім
Коли: до 28 квітня

На проєкті буде 375 робіт від 81 художника про повномасштабне російське вторгнення. Виставка експонується в межах конкурсу «А4, кулькова ручка», а цьогорічний формат щоденника передбачає особистий погляд та переживання митця. Окрім рисунків про воєнну агресію до проєкту також долучили есеї. Серед учасників виставки — Тіберій Сільваші, Єгор Зігура, Олексій Аполлонов, Ігор Гусєв та Олександр Бабак.

Вечірка з електронною музикою Because

Де: мистецький простір «КультМотив»
Коли: 20 квітня | 17:30 – 22:00

Вечірка в межах серії концертів Because поєднує експериментальну музику з візуальним мистецтвом. У лайнапі події — музиканти John Object, Maryana Klochko, Bryozone, Oleksii Podat та Khrystyna Kirik. В окремому залі йтиме фотовиставка від UPI (Ukrainian Photography Institute), в межах якої покажуть колекцію вуличної фотографії з 500 робіт від 40 фотографів. 

Виставка робіт Алли Горської

Де: Український Дім
Коли: до 28 квітня

На першій ретроспективній виставці Алли Горської представлено понад 100 творів живопису, графіки, ескізів монументальних робіт з музейних і приватних колекцій, а також архівних матеріалів, що висвітлюють творчу й громадську діяльність мисткині-шістдесятниці та її найближчого кола. Експозиція знайомить відвідувачів з ескізами найвідоміших мозаїчних панно, створених групою Горської у Києві та на сході України, сценографічними рішеннями вистав Леся Танюка, портретами визначних українських діячів — Василя Стуса, Івана Світличного, Василя Симоненка, Івана Драча та Ліни Костенко.

Виставка «ΑΝΑΣΤΆΣΗΣ. Світло Воскресіння», присвячена Великодню

Де: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва
Коли: з 4 квітня

Виставковий проєкт «ΑΝΑΣΤΆΣΗΣ. Світло Воскресіння» досліджує становлення Великодня та має два головні символи: дерево життя та писанки. Експозиція охоплює різні історичні періоди та варіанти відзначення свята — і духовні, і світські. Серед експонатів — керамічні полив`яні яйця часів Київської Русі, унікальний рецепт паски 1863 року, давній святковий одяг українців, великодні листівки та колекція писанок із відтвореними орнаментами всіх регіонів України.

Виставка наївного мистецтва Анатолія Шматка «Простір фантазій»

Де: Національний музей «Київська картинна галерея» 
Коли: 12 квітня – 12 травня

Творчість Анатолія Шматка — це зразок українського наївного живопису, натхненного природою та сповненого образів. Колір, форма, композиція картин митця завжди розповідають історію, а важливим мотивом для художника залишається дім як осередок усього світлого та важливого для людини. Виставка «Простір фантазій» пропонує довіритись чуттю Анатолія Шматка, водночас автора картин продовжує традиції української народної картини та наївного мистецтва минулого століття. 

Концерт фламенко під керівництвом Ольги Островерх 

Де: Будинок актора 
Коли: 26 квітня | 19:00

Це нова програма «Школи Фламенко» під керівництвом Ольги Островерх. На годинному концерті буде музика, чуттєвий спів, віртуозна гітара і багато танцю — усе для того, щоб глядачі відчули атмосферу Іспанії в центрі Києва. 

Інтерактивна бесіда про героїв української міфології

Де: проспект  Академіка Глушкова, 1. (павільйон № 2)
Коли: 27 квітня | 12:00

На фестивалі «Книжкова країна» відбудеться інтерактивна бесіда для дітей та батьків про героїв української міфології. Розмову проведе письменник Нік Лисицький — він розповість, у яких куточках країни живуть персонажі українських легенд.та чому український міфосвіт може стати повноправним всесвітом у трендовій світовій культурі.

Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Читайте також
Популярні матеріали