5 фільмів про культуру, які варто подивитися на київському фестивалі INTRO

Стрічки про мистецтво під час війни, зміни в суспільстві та культуру дреґ-балів

З 3 по 8 квітня в Києві проходитиме 5-й фестиваль кіно про музику та культуру INTRO, який організовує команда KyivMusicFilm. Покази йтимуть у кінотеатрі «Жовтень», а стрічки, пов’язані з електронною музичною сценою, продемонструють у Concert Hall.

Цьогоріч у програмі фестивалю — фільми, що досліджують вплив глобальних соціальних змін на життя і творчість.

«Віднаходження власної ідентичності, реакція на радикальні трансформації та смілива й бунтівна відповідь умовам часу, які диктує світ навколо, — те, з чим зіштовхуються герої стрічок, і те, що хвилює кожного з нас», — коментують організатори.

Ми зібрали 5 фільмів, які варто подивитися під час фестивалю.

«Дагомея»

Режисерка: Маті Діоп

У 1892 році французькі колоніальні війська викрали та вивезли художні артефакти із західноафриканського королівства Дагомея. Майже 130 років потому 26 предметів мистецтва, які перебували у музеї в Парижі, нарешті повертаються додому, у сучасний Бенін. Фантазійна документальна робота французької режисерки сенегальського походження Маті Діоп працює з темами ідентичності, коріння та історичної справедливості. Стрічка здобула «Золотого ведмедя» на цьогорічному Берлінале.

«Правило двох стін»

Режисер: Девід Гутнік

Фільм показує погляд на війну очима українських митців, які залишаються у своїй країні, перетворюючи мистецтво на зухвалий акт перед обличчям агресії. За допомогою живої музики, живопису та вуличного мистецтва кінострічка висвітлює психологічні труднощі — зокрема, як творити, реагувати на війну та чинити їй опір, дотримуючись ритмів щоденного життя. Стираючи межі між тим, що видно перед і за камерою, фільм досліджує, як це  — робити кіно під час повномасштабного вторгнення. 

«Поцілунок майбутнього»

Режисер: Ненад Чичин-Сайн

Розпад Югославії, Боснійська війна, блокада Сараєва впродовж 4 років. Цей фільм — погляд на жах крізь призму музики. Щоб привернути увагу до війни, американський журналіст Білл Картер, який висвітлював ситуацію в Сараєві, звернувся до гурту U2 з проханням про допомогу. Музиканти погодились на серію інтерв’ю з місцевими жителями під час свого туру ZOO TV Tour 1993 року, а ще — пообіцяли зіграти концерт у Сараєві, коли війна завершиться. Виступ у звільненому місті назавжди залишився у пам`яті людей як нагадування про їхню силу і стійкість. 

«Звір у джунглях»

Режисер: Патрік Шіха

Це ностальгійно-меланхолійна подорож, що охоплює період з 1979-го до початку 2000-х. Головні герої стрічки Мей і Джон багато років поспіль зустрічаються в одному й тому ж безіменному паризькому клубі, на дверях якого стоїть містична фейсконтрольниця Беатріс Даль. Роки йдуть, безтурботне диско змінюється на протестне техно, епідемія СНІДу призводить до цілого втраченого покоління, падіння Берлінського муру провокує хвилю єднання, а трагедія 11 вересня назавжди розділяє світ на до і після.

«Париж горить»

Режисерка: Дженні Лівінгстон

Це документальний фільм про  культуру дреґ-балів у Нью-Йорку 1980-х. Головні герої ніби живуть у двох світах: перший сповнений бідності й дискримінації, а другий — яскравого шоу з танцями, нарядами й свободою в нічному клубі. Кінострічка є в рейтингу найвидатніших ЛГБТ-фільмів усіх часів за версією Британського кіноінституту. 


Реклама

Популярні матеріали

Життєрадісний весняний манікюр для всіх, хто відчуває апатію: 15...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Більше пристрасті: 8 видів сексу, які обов’язково варто...


Читайте також
Популярні матеріали