Книжковий Арсенал — 2025: що відомо про фестиваль

Головна літературна подія столиці 

Наприкінці травня в Києві розпочнеться Книжковий Арсенал. Фокус-тема цьогорічного заходу — «Все між нами — переклад», або Everything is translation. Над нею працювали кураторки Марсі Шор та Оксана Форостина. 

«Чи може мова вичерпно описати реальність і про що нам кажуть численні неперекладності — слова, які є в одній мові, але відсутні в іншій? Чи йдеться тоді про трохи інакші реальності, від мови до мови, від суспільства до суспільства? А що коли досвіди цих суспільств докорінно різняться? Чи може мова достовірно передати досвід одного іншому? Як узагалі будувати діалог між людьми і між народами? На що сподіватися? Відповідь є в розмові кураторок, але для цього треба дочитати до кінця», — пишуть організатори події. 

Книжковий арсенал - 2025

Програма  Книжкового Арсеналу

Фестиваль складатиметься з понад 200 подій у межах фокус-теми, основної програми, окремих кураторських та спеціальних програм, а також програм видавців.

Під час Книжкового Арсеналу  триватиме ярмарок, де 100 великих і 11 малих видавництв, 6 книгарень, а також партнерські стенди військових та волонтерських ініціатив презентують книжки. Цьогоріч на фестиваль також повертається Ярмарок ілюстраторів.

Програма Книжкового Арсеналу

У межах професійної програми, кураторкою якої стала Юлія Конопляна, організатори спробують створити платформу для діалогу і пошуку взаєморозуміння. 

«Ми зберемося, аби разом обговорити, як нам будувати сприятливе професійне середовище і реагувати на нові виклики. Як впоратися зі штучним інтелектом і як молоді потрапити у видавничу сферу. Матимемо пітчинги, портфоліо-ревю і воркшопи для різних професіоналів галузі», — йдеться в програмі. 

Що відомо про Книжковий Арсенал

Назва основної програми фестивалю — «Наш Арсенал». Її кураторка —  Ірина Славінська. 

«Читання в окопі, в укритті, в госпіталі, в учебці. Читання в полоні. Читання в окупації. Знову і знову ті, хто пережили межові досвіди, розповідають про свої книжки та своє читання. Від неможливості читати, від позбавлення права читати — до читання як єдиного способу вирватися з нестерпного.

Програма Книжкового арсеналу в 2025 році

Не просто так російські окупанти з 2014 року незмінно атакують книжки в бібліотеках — українські книжки в українських бібліотеках. Щось бравурно палять, а щось мовчки вилучають. Безслідно. Саме тому нового значення набувають різні форми існування книжок», — кажуть на сайті фестивалю. 

Також на Книжковому Арсеналі проведуть програму для дітей та підлітків «Знайома мова уяви», над якою працювала Оля Русіна. 

Детальніше з програмою можна ознайомитися на сайті фестивалю.

Книжковий Арсенал

Де і коли працюватиме Книжковий Арсенал?

Фестиваль розпочнеться 29 травня й триватиме до 1 червня в Мистецькому Арсеналі.

Книжковий Арсенал працюватиме з 10:00 до 21:00 (проте в перший день — із 17:00).

Квитки можна придбати на сайті події або в касі Мистецького Арсеналу під час фестивалю. У вартість входить відвідування подій, книжкового ярмарку та 16 виставкових проєктів. 


Реклама

Популярні матеріали

Улюблені ритуали догляду за тілом beauty-редакторки ELLE.UA...


Куди піти у травні: виставки, концерти та інші події, варті уваги...


«Штани? Ні, дякую»: обговорюємо найсміливіший тренд Met Gala 2025...


Читайте також
Популярні матеріали