10 ЭКОМАРШРУТОВ ДЛЯ НЕЗАБЫВАЕМОГО ОТПУСКА

АЛИНА ФРЕНДИЙ О САМЫХ РОМАНТИЧНЫХ ПОЦЕЛУЯХ И...

ОБРАЗ ДНЯ: НАОМИ КЭМПБЕЛЛ В КОСТЮМЕ С ЭТНИЧЕСКИМ...

«МЕГАН — НЕ ИЗ ТЕХ, КТО НА ВСЕ СОГЛАШАЕТСЯ», —...

7 ВЕЩЕЙ, О КОТОРЫХ КЭРРИ БРЭДШОУ НАМ ВСЕМ ЛГАЛА...

Хореографічне диво: до України їде головна сучасна балетна трупа світу NDT 2

Подія, яку не можна пропустити

Рейтинг статьи / 0
5 5 3

Нідерландський театр танцю NDT«Якщо цього року ви можете подивитися один спектакль – обирайте NDT. Не помилитеся», – так про Нідерландський театр танцю пише видання The New York Times. Оцінити майстерну роботу танцюристів тепер зможуть і українці. 13 квітня в МЦКМ «Жовтневий» молода трупа NDT 2 представить чотири балети від п’яти провідних хореографів сучасності.Нідерландський театр танцю NDT

Німецький хореограф Марко Геке, якого вважають одним із найгучніших танцювальних відкриттів ХХІ століття, підготував спектакль Wir sagen uns Dunkles. Минулого року він був відзначений міжнародним фестивалем Benois de la danse.

На рахунку нідерландського хореографа Ханс ван Манена – 120 балетів, 60 з яких – для Нідерландського танцювального театру. Серед його багаточисельних нагород – лицарський орден, вручений королевою Нідерландів. Українській публіці він представить балет Simple Things.

Румунський хореограф Едвард Клюг презентує в Україні свою нову постановку Mutual comfort, яка стала справжнім проривом в рамках його співпраці з NDT 2.

Танцівниця з Іспанії Сіль Леон та її партнер, британець Пол Лайтфут, пройшли багаторічну історію в NDT: хореографічний і сімейний дует створив близько 50 постановок, а театр за час їхньої роботи отримав звання одного з найбільш креативних у світі. Вже у 2020-у році, пара планує залишити посади. Тому цієї весни українські глядачі стануть свідками не тільки видовищної вистави Subtle Dust, але і кінця цілої епохи в світі сучасної хореографії.

Зазначимо, що за 59 років свого існування Нідерландський театр танцю став національним здобутком. Щороку спектаклі NDT відвідують понад 115 тисяч глядачів. Сьогодні його репертуар налічує понад 600 постановок від таких зіркових балетмейстерів, як Іржі Кіліан, Крістал Пайт, Олександр Екман та багато інших.

 Нідерландський театр танцю NDTNDT 2 – окремий феномен в світі хореографії.  Як запевняє газета Le Figaro, достатньо п’яти хвилин, аби зрозуміти: ця трупа – одне з семи див хореографічного світу. Ну що ж, як кажуть: краще один раз побачити!Нідерландський театр танцю NDT