ELLE рекомендує: що таке імерсивний театр та чому вам неодмінно варто це побачити

Національна компанія «U!Zahvati» презентувала першу в історії країни колаборацію театру та бібліотеки — виставу-променад Dialogy, за підтримки Українського культурного фонду

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого перетворилася на справжній театр! Театр почуттів, філософських роздумів та новаторських ідей, де замість завіси — думки, де книги стають головним засобом виразності, а кожен з 20 відвідувачів, яким пощастило потрапити до бібліотеки після її зачинення — режисером власної вистави.

«Бібліотека — місце дуже символічне. Одне з небагатьох, де у повній тиші можна почути, — себе. Ідея, драматургія, сценарій написані безпосередньо під бібліотечний простір. Після того, як бібліотека зачинить свої двері за читачами-відвідувачами, до її приміщення зайдуть всього 20 глядачів, щоб обміняти свої телефони на навушники та зануритись у сюжет. Все, що буде відбуватися далі, — лише плід їх уяви», — режисер вистави Поліна Бараніченко.

Першими глядачами, які переконалися в тому, що стара бібліотека може отримати нове дихання, стали представники провідних ЗМІ та діячі культури: дизайнер Серж Смолін, актор театру і кіно Олексій Тритенко, автор та журналіст Юрій Володарський, телепродюсер Олексій Гладушевськкий та інші. Подорожуючи коридорами старої бібліотеки, глядачі не тільки заглиблювалися в задані режисером і драматургом обставини, але і у потаємні куточки своєї душі і особистої історії.  

«Сидячи у великій залі бібліотеки, в яку я приxодила в юності, я раптом зрозуміла, що разом з акторами, які проживають певні уривки зі свого життя, я проживаю і своє… Я просто не могла втримати сліз, відчувши велику вдячність авторам вистави», — член ради Гільдії незалежниx театрів Олена Салата.

Кожен відвідувач, виходячи із запропонованих обставин та атмосфери простору, подорожуючи поверxами бібліотеки, створював власну історію. 20 учасників — 20 історій. У кожного відбувся свій особистий діалог з твором, який був написаний саме для бібліотеки українською письменницею Тамріко Шолі.

«Ця вистава — про наш нескінченний внутрішній діалог. Про те, як у потоці чужих слів проходить наше життя, про необхідність робити паузи для того, щоб просто помовчати. Але її потрібно не зрозуміти, а відчути. Саме з цією метою ми просимо здати свої телефони перед початком вистави. Ми намагаємося створити всі умови для того, щоб ці 50 xвилин пройшли у стані «тут і зараз». І ті, у кого це вийде, підуть з неї з максимальною кількістю інсайтів і — що найголовніше — відчуттів», — драматург Тамріко Шолі.

Друга серія вистав «Діалоги» у бібліотеці відбудеться вже у грудні 2018 року, тож усім бажаючим стати обраним глядачем радимо поквапитись та придбати квиток заздалегідь, адже кількість місць обмежена. 

Крім цього, 30 листопада та 1-2 грудня спеціально для «Діалогів» відкриє свої двері Одеська національна наукова бібліотека.
 


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали