5 фільмів про жінок, які варто подивитись на Docudays UA

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA триватиме до 30 березня

Материнська земля

Філіппіни, США

Режисер: Рамона С. Діас

Офіційне народження 100-мільйонної філіппінської дитини у лікарні імені доктора Хосе Фабелли привабило цілу зграю репортерів, які порушують повсякденну роботу лікарні. Пологовий будинок у Манілі зазвичай є місцем прихистку й усамітнення від зовнішнього світу мегаполіса, що його оточує. Образ, який викликає ця лікарня – це образ веселих жінок з немовлятами в животі або на руках, які обмінюються не лише історіями пологів, а й історіями таємних сексуальних бажань своїх чоловіків. Ці жінки діляться всім, у тому числі своїми ліжками, своїм стражданням і своєю радістю. Лише коли настають години відвідування і втручаються їхні близькі, цей мікрокосм розбивається, і до нього починають заповзати повсякденні проблеми бідності й бандитського насильства.

Боббі Джен

Данія, Швеція, Ізраїль, США

Режисер: Ельвіра Лінд

Після десяти років у ролі прими знаменитої ізраїльської танцювальної трупи «Батшева» американська танцівниця Боббі Джен Сміт приймає життєво важливе рішення – повернутися до США. Але відірватися від глибоко особистих стосунків виявляється важче, ніж вона очікувала – адже вона змушена покинути свого вчителя, хореографа та кохання всього свого життя і повернутися додому, де на неї чекає непевне майбутнє. Безпосередній та інтимний підхід режисерки Ельвіри Лінд розкриває настіж світ сучасного танцю і оприявнює емоційну трясовину, де переплітаються мистецтво, романтичні стосунки та рішучість.

Про деякі речі говорити важко

Німеччина, Франція, США

Режисер: Стефані Брокгаус

«Про деякі речі говорити важко» – це особистий документальний фільм про таємниці абортів у моїй сім’ї протягом трьох поколінь. Він розкриває заплутану сімейну історію про вибір та його наслідки. Під час кризи у стосунках я знову завагітніла і зіткнулася з питанням, яке вже задавала собі за десять років до того: чи залишу я дитину? От тільки цього разу я знаю. Але мій хлопець вагається і погрожує, що наші стосунки не витримають ще однієї дитини. Я навіть не могла собі уявити, що аборт, який я зробила десять років тому, знову відіграє роль у моєму житті.

Перлина Африки

Швеція, Кенія, Тайланд, Уганда

Режисер: Джонні фон Валлстрем

«Перлина Африки» зображає інтимну боротьбу за право на любов. Це історія трансгендерної дівчини-угандійки, яка змушена покинути свою країну – емоційна подорож любові, ненависті і трансгендерності в одному з найбільш трансфобних місць світу.

Ґвендолін

Австрія

Режисер: Рут Казерер

Ґвендолін шістдесят з чимось років, вона важить заледве 52 кг і має три світові титули з важкої атлетики. Ця антропологиня на пенсії бореться з раком слинної залози, тому їй справді варто було б відступитися й перепочити, але Ґвендолін навіть не думає про це. Вона тренується, щоб знову стати чемпіонкою світу. Заручившись підтримкою свого відданого тренера Пата, свого молодшого на двадцять років чоловіка Чарлі родом з Кот-д'Івуару та свого сина Йозефа, вона починає боротьбу проти фізичних та особистих обмежень.


Реклама

Популярні матеріали

7 причин, чому ви не можете знайти кохання


10 ознак, що ви п'єте мало води


Повний нумерологічний Таро-прогноз на липень 2024 року


Читайте також
Популярні матеріали