67% жінок в Україні віком від 15 років зазнали психологічного, фізичного або сексуального насильства, кожна третя страждала від свого партнера. Жінки, чиї чоловіки воювали під час конфлікту, частіше потерпали від насильства. Про це свідчать статистичні дані дослідження про благополуччя та безпеку жінок в Україні, проведеного ОБСЄ у 2018 році та озвученого 27 листопада у Києві під час конференції. В межах дослідження було опитано 2 048 жінок.
Більше третини жінок України віком від 18 до 74 років вважає, що їхні друзі погодилися б з тим, що «хороша дружина слухається свого чоловіка, навіть якщо не згодна з ним» — 35% жінок.
Майже п’ята частина жінок віком від 18 до 74 років вважає, що їхні друзі погодилися б з тим, що «дружина повинна займатися сексом зі своїм чоловіком, навіть якщо їй не хочеться цього» — 19% жінок.
Більше чверті жінок віком від 18 до 74 років погоджується, що «домашнє насильство — це особиста справа й має вирішуватись у межах сім’ї» — 26% жінок.
Майже дві третини жінок віком від 18 до 74 років вважають, що «загалом насильство над жінками з боку партнерів, знайомих чи незнайомців дуже або досить поширене» — 64% жінок.
Тільки 17% потерпілих звернулися за допомогою до поліції чи соціальних служб.
«Кожен з нас може щось зробити, щоб попередити або боротися із насильством проти жінок та дівчат. Аби упевнитися, що це не залишиться приватною справою, ми всі маємо говорити про насилля, коли стаємо його свідками», — зазначила Серані Зіґель, менеджерка проектів Ґендерної секції Секретаріату ОБСЄ.