ВЫДЫХАЕМ СТРЕСС: ПРАНАЯМА «ЖУЖЖАЩАЯ ПЧЕЛА» ДЛЯ...

ТУПО БЕСИТ: ОБО ВСЕМ, ЧТО НАС РАЗДРАЖАЕТ В СЕКСЕ...

5 СПОСОБОВ НОСИТЬ БЕЛЫЕ ДЖИНСЫ В ЭТОМ СЕЗОНЕ...

ВРЕМЯ ПЕРЕМЕН: 5 ПРИЗНАКОВ, ЧТО ПОРА...

15 ВЕЩЕЙ, КОТОРЫЕ НЕ СТОИТ ДЕЛАТЬ С БРОВЯМИ...

Поради психолога: як позбутися провини перед дітьми за те, що багато працюєте і мало проводите часу з ними?

Подібні почуття переживає багато жінок в усьому світі

Фото: Кадри з фільму «Я не знаю, як вона це робить»

Рейтинг статьи / 0
0 5 0

«Мамо, я провів більше часу у своєму житті з нянею Мейбл, ніж з тобою та татом», — сказав 12-річний син журналістці Лізі Ломбарді, про цей досвід вона написала у виданні для батьків Parents.

Зараз батьки маленьких дітей вимушені багато працювати. Через що багато з них відчуває провину, адже мало часу проводять з дітьми. Особливо, коли пропускають якісь важливі етапи у їхньому розвитку. Зокрема, перші кроки чи перші слова. 

Проте професорка психології Каліфорнійського університету Соня Любомірски каже, що етапи розвитку дитини — це лише маленька частина того, що є дійсно важливим у житті.

«Найважливіше, що дають батьки — це любов, підтримки та виховання», — каже Любомірски. 

Велике дослідження Гарвардської школи бізнесу показало, що діти мам, які працюють, почувають себе так само щасливо, як і діти мам, які не працюють. Ось декілька порад, як дати найбільше своїм дітям та родині, якщо ви багато часу проводите за роботою.

Кадри з фільму «Я не знаю, як вона це робить»Кадри з фільму «Я не знаю, як вона це робить»

Насолоджуйтесь моментом

Ваша дитина смішно помиляється у словах або в захваті, що може їхати на велосипеді без додаткових коліс? Насолода такими моментами дає нам багато позитивних емоцій. Щоб було легше абстрагуватись від робочих моментів, спробуйте знайти свою активність, яка допоможе перезавантажитись: слухайте дорогою з роботи подкаст чи музику, завантажте додаток, який допомагає провести медитацію там, де вам зручно. Іноді достатньо кількох хвилин, щоб розслабитись та повернутися додому трохи оновленим.

Постійна прив`язаність не має бути метою

Для того, щоб вибудувати гарні стосунки з власною дитиною не потрібно витрачати на це весь ваш час, стверджує Кейт Роуп, авторка книги «Сильна як мати: як залишатися здоровою, щасливою та при здоровому глузді після вагітності та пологів».

Прив`язаність не означає години довгих розмов по душах. Пройти з дитиною завдання для майбутнього тесту — це вже важливо!

Кадри з фільму «Я не знаю, як вона це робить»Кадри з фільму «Я не знаю, як вона це робить»

Спробуйте зрозуміти, як ви можете відчувати менше тиску

Бізнес-коуч Дейзі Доулінг радить мати не лише перелік справ «треба зробити», а й записувати речі, які ви вже зробили.

«Це допомагає позбутись відчуття "у мене нічого не виходить" і зрозуміти, що насправді ви робите дуже багато всього», — каже вона.

Можливо, ви «ранкова» людина і можете встати раніше за інших, щоб зробити якісь дрібні справи без відволікання на дітей і потім думки про неоплачені рахунки чи нерозвішену білизну не будуть гнітити вас.

Кадри з фільму «Я не знаю, як вона це робить»

Кадри з фільму «Я не знаю, як вона це робить»

Ритуали, які єднають

Можливо, для вашої родини непоганою ідеєю буде піти в п`ятницю на піцу, відключити гаджети й порозмовляти про життя. Ви можете разом подивитись цікавий повнометражний мультфільм або шоу, яке і вам цікаве, і дітям за віком підходить.

«Ми разом 9-річною донькою любимо дивитися разом кулінарне шоу або теревенити перед сном. Я розповідаю їй  ситуації з мого дитинства, які змушували мене ніяковіти. Це допомагає їй відкритися та розповісти про свої думки», — розповідає ветеринар Джессіка Піві.

«Я виходжу на пробіжку зі своїм 7-річним сином щоранку вихідними. Це класно! Він весь час засипає мене питанням», — каже професорка Любомірски.

Знайдіть свої ритуали, які єднають вас та формують довіру вашої дитини.

Кадри з фільму «Я не знаю, як вона це робить»Кадри з фільму «Я не знаю, як вона це робить»

 

Выдыхаем стресс: пранаяма «жужжащая пчела» для снятия тревоги

Тупо бесит: обо всем, что нас раздражает в сексе, и о чем мы молчим

8 вещей, которые делают девушки с идеальной кожей

Творожный пирог с меренгой: пошаговый рецепт

5 способов носить белые джинсы в этом сезоне

13 раз, когда Меган Маркл оделась как Одри Хепберн