«Дитині потрібен час, щоб зрозуміти — відсутність мами не означає «небезпека» і потрібно плакати», — Валентина Хамайко про виховання дітей

Телеведуча та мама чотирьох дітей поділилася на своїй сторінці в Instagram, як виховати самостійних дітей, не прив`язаних 24/7 до батьків

Поява дитини у сім`ї змінює усі біортими її батьків. Зокрема мами, до якої малюк прив`язаний особливо перший час. Як знайти бодай кілька хвилин на себе, роботу, якщо дитина плаче і постійно потребує уваги? Валентина Хамайко — мама з досвідом: телеведуча виховує чотирьох дітей і на своїй сторінці в Instagram та у блозі на YouTube ділиться порадами з менш досвідченими батьками. На думку Валентини, самостійність дитини потрібно виховувати з пелюшок і здорова зайнятість батьків, відсутність нянь, бабусь 24 години на добу ідеально стимулюють це. Оскільки немовляті рівноцінно потрібні як обійми, так і можливість побути одному у стані спокою.

«Дитині потрібен час, щоб зрозуміти — відсутність мами не означає "небезпека" і потрібно плакати. Це можливість щось роздивитись, дотягнутись, покрехтати! Під здоровою зайнятістю батьків розумію те, що мама і тато не живуть лише тим, що чекають перший писк дитини і біжать на порятунок, аби повернути, піднести чи підняти.

Валентина Хамайко з дітьми

Instagram/valentinakhamaiko

Дитина росте, а з нею росте і можливість проявляти свою самостійність. Тому потурбуйтесь про те, щоб не казати на кожному кроці "не лізь, не бери, не йди". Краще зробіть простір більш-менш безпечним і менш травматичним, закривши, наприклад, гострі кутки і прибравши гострі предмети та медикаменти із зони доступу. Вчіть триматись рукою щоб не впасти, вчіть спускатись зі сходинок повзаючи. Андрійко ще не вмів ходити, а сходинки вже пролазив вправно.

Починаючи з 3 років, іноді можна і раніше, дитина повинна мати свою зону відповідальності: витерти розлите, прибрати насмічене, повісити свої речі і класти на місце взуття, ставити іграшки на місця.

Валентина Хамайко з дітьми

Instagram/valentinakhamaiko

Буває й таке, що нагадувати про це потрібно до 18 років. Навчіться довіряти своїм дітям і відпускати їх з 6-7 років йти самостійно хоча б декілька сот метрів до школи, а ще краще користуватись громадським транспортом. Так дитина вчиться орієнтуватись в часі і просторі, щодня приймає свої рішення і робить висновки. Будьте чесними і вчіть безпеці спілкування з незнайомими.

Стимулюйте дітей після 9-10 років самих домовлятись про свої додаткові заняття, взнавати розклад, тримати це в своїй голові, не перекладаючи на батьків.

Нехай самі гуглять, дзвонять, аналізують і пишуть, змінюють гуртки і школи. Не заважайте їм розвиватись своєю надмірною турботою.

Але найголовніше — дозволяйте своїм дітям помилятись. Без цього не буває прогресу».

Валентина Хамайко з дітьмиInstagram/valentinakhamaiko


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали