За статистикою 60% мам у світі перестають годувати грудьми раніше, ніж належить. При чому, 1 з 10 жінок припиняє годування, оскільки відчуває дискомфорт, роблячи це у громадських місцях.
Катя Осадча на обладинці червневого номеру Elle Україна
В Європі та США в різного плану закладах (від кафе до державних установ) встановлені місця для грудного годування. І все ж, навіть там мами деколи зіштовхуються з так званим «breastfeeding shaming». Якось Міла Куніс розповіла, що під час грудного годування доньки вона зазнала осуду громадськості. Серед відомих мам, котрі протестують проти «breastfeeding shaming» Міранда Керр, Жизель Бюндхен, Лів Тайлер, Наталія Водянова, Пінк та багато інших.
Так чому не варто соромитись грудного годування в громадському місці? Тому, що здоров’я вашого малюка важливіше за думку оточуючих людей, котрим цей процес видається «неправильним», «неетичним» чи «некрасивим». Грудне годування зменшує ймовірність виникнення у дитини алергії у 7 разів(!), а раку грудей у дівчаток – на 25%. Окрім того, мами, що годують грудьми на 17% рідше хворіють сердечними приступами та на 10% рідше – раком грудей.
Похожие материалы:
Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує виключно грудне годування дітям мінімум до 6 місяців. За ініціативи ВООЗ щороку з 1го до 7го серпня в 170 країнах проходить Всесвітній тиждень грудного годування. Його мета – звернути увагу на важливість та необхідність такого процесу для здоров’я малюків.