Як зменшити тривожність під час перегляду новин

Щоб кожен українець зберіг психологічну рівновагу під час війни

Тривожність характеризується надмірним занепокоєнням і страхом, і перегляд новин може посилити цю проблему, залишаючи після себе загальний розлад настрою та знервованість. Експерти Інституту когнітивного моделювання розповідають, як пов’язана тривожність із переглядом новин та як її можна зменшити.

Ізраїльські вчені під час війни в Секторі Гази досліджували вплив телевізійної травми та виявили, що:

1. Перегляд травматичного відеоконтенту в телевізійних новинах викликає стійкі негативні психологічні почуття та тривожність в 1,6 раза частіше, аніж просто читання новин.

2. Учасники в рамках цього дослідження відчували посилення тривоги, загальний розлад настрою та виявляли симптоми психопатології вже за 15 хвилин після перегляду новин.

Під час війни як ніколи важливо бути в курсі того, що відбувається у країні, проте перегляд або читання новин вранці може задати тривожний тон на день, а негативні образи та слова перед сном можуть вплинути на його якість.

Тепер, коли ви знаєте, що новини так впливають на тривожність, переконайтеся, що ви уникаєте переглядати новини від самого ранку та під час підготовки до сну.

Скоротіть кількість переглядів новин. Віддавайте перевагу текстовим новинам, а не аудіовізуальним. Слідкуйте лише за офіційними джерелами інформації та акредитованими медіа.

Рекомендація

Візьміть звичку замість перегляду новин робити щось позитивне після пробудження і безпосередньо перед сном: медитацію, розтяжку, ведення щоденника, афірмації та вправи з йоги.


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали