На офіційній Facebook-сторінці Французької Академії Батьківства, яка займається психоаналітичною освітою для майбутніх та досвідчених батьків, з`явився корисний пост. У ньому є інформація про те, як правильно поводитися з дітьми та висловлювати почуття, що потрібно говорити їм про те, що відбувається, зберігаючи при цьому їх емоційний стан у балансі:
За часів криз, воєн, природних катаклізмів ситуація в країні та окремо всередині кожної сім`ї може бути вкрай напруженою.
Прагнучи захистити своїх дітей, часто батьки ізолюють їх від фактичної ситуації, але безмовне емоційне тло в сім`ї не може не відбиватися на дитині. Є підготували кілька практичних рекомендацій для батьків у національній кризі, що склалася зараз.
Чесність. Невідповідність того, що транслюють дитині батьки, про те, що вона відчуває, породжує в ньому тривогу і призводить до невротичних симптомів. Батькам важливо підібрати потрібні слова та символізувати те, що переживає сім`я.
Впевненість. Відносини дитини із зовнішнім світом ґрунтуються на тому, що про неї говорять дорослі — і всі негаразди сприймаються нею, насамперед, як джерело мук батьків. Тому діалог з дитиною має відбуватися з тієї позиції, що дорослий визнає свою тривогу у зв`язку із зовнішніми подіями, але робить це з фокусом на свою силу, впевненість та стійкість.
Батько для дитини, яким би не був її вік, — гарант безпеки та впевненості у майбутньому. Тому дитині важливо розуміти, що дорослі знають та роблять все, що потрібно для забезпечення безпеки сім`ї.
Щирість. Батько повинен пояснити, що непрості переживання зараз природні — дорослі можуть поводитися в цей період незвично стримано чи емоційно, і це не вина самої дитини. І якщо він сам відчуватиме сильні емоції, то йому корисно поділитися цим із сім`єю. Допомагайте дитині знайти слова для своїх почуттів та показуйте своїм прикладом, як це робити.
Обережність. Батькам варто подавати інформацію відповідно до віку дитини, не вдаючись у зайві для неї подробиці. Варто ізолювати дітей від тривожних телевізійних передач.
Стабільність. Для маленької дитини зараз як ніколи важлива стійкість оточення — режим, тепло та гармонія у домі, стабільні стосунки між батьками. Для підлітка буде корисним залучення у громадську діяльність, що він почував себе необхідним.
Емоційна стабільність дорослих. Усі пам`ятають, хто перший одягає кисневу маску. Як би не було складно зберігати спокій, батько повинен дбати насамперед про свій психологічний стан. І за необхідності не нехтувати допомогою фахівців.
Психологічна стійкість та сильна батьківська позиція — запорука здорового емоційного самопочуття дитини.