Сьогодні навіть психологічно стійкі люди відчувають повний дисбаланс нервового стану. Врач-косметолог Наталія Флюндра зібрала поради від психологів, які допоможуть заспокоїти організм на гормональному рівні:
«В моєму оточенні є багато психологів, і ми постійно на зв’язку. Хочу поділитися з вами порадами, які я отримала від них. Я сподіваюся, що ця інформація буде корисною і підтримає вас у цей складний час. Мені ці поради дуже допомагають», — говорить Наталія.
Що робити при тривозі та паніці:
Коли на організм здійснюється стресова біохимична атака, керувати собою складно. В момент сильного стресу в організмі підвищується рівень гормонів, які сприяють мобілізації:
Кортизол (гормон стресу), адреналін, норадреналін (гормон зайця та лева), і пролактин.
Instagram: @gisele
Наше завдання:
Вивести надмірний кортизол:
Пийте більше води, чорного та зеленого чаю.
Їжте банани, темний шоколад, рослинні волокна, квашену капусту та йогурт (пробіотики).
Уникайте кофеїну в другій половині дня.
Нюхайте щось свіже, запах свіжості заспокоює і розслаблює (як і будь-який аромат цитрусових, на крайній випадок свіжовипрана білизна).
Примусити організм виробити речовину анандамід
Це компонент, який частіше всього зустрічається в родині конопляних і має психотропну дію. Найефективніший спосіб запустити вироблення анандаміду — біг та присідання. Це має бути біг на великі дистанції — від 10 км — або присідання протягом години з невеликими зупинками. Ціль — довести м’язи ніг до перевтоми.
Активувати реакцію релаксації
Тут важливе місце займає управління диханням. Управляючи ним, ми можемо досягти підвищення тонусу блукаючого нерва та його впливу на серцевий м’яз, а отже, і на рівень релаксації організму. Є різні когнітивні техніки дихання. Наприклад, повільний вдих протягом 5 секунд, пауза 5 секунд, видих також 5 секунд. Якщо вам не складно, поступово можете збільшувати тривалість кожної фази. Але тривалість паузи не слід збільшувати більш ніж на 10 секунд.