Як заспокоїти себе під час війни: лайфхаки психолога

Прості поради, які дійсно працюють

Сьогодні кожен українець мріє відчути спокій, проте в умовах воєнного часу та страшних новин це, на перший погляд, не є можливим. Практичний психолог Юлія Ворман поділилася дієвими лайфхаками, які дійсно працюють на заспокоєння нервової системи та покращення самопочуття.

Малювання

Якщо у вас є доступ до різноманітних антистресових розмальовок, можете скористатися ними. Якщо таких нема, допоможе навіть малювання нерозбірливих карлючок на аркуші паперу. 

Дітям можете запропонувати малювати їхній настрій, стан, страхи. Під час такого малювання та словесного опису малюнка дитина розвантажується та відновлюється. Тому заохочуйте це заняття. Метод зображення своїх страхів та емоцій із проговоренням підходить не лише дітям, а й дорослим. 

Слухайте улюблену музику де можливо, співайте

А якщо ви зможете долучити й інших людей до цього заняття, то отримаєте не тільки заспокоєння, а й відчуття згуртованості та єдності.

Робіть перерви у споживанні інформації

Зосередьте увагу на декількох джерелах, які надають лише офіційну, перевірену інформацію. Намагайтеся не переглядати новини перед сном.

Читайте художню літературу, поезію

У західних країнах було проведено багато досліджень, які довели, що поезія має надзвичайно позитивний вплив на нашу психіку.

Метод «Дихання життя»

Коли у вас є нагальна потреба в тому, щоб заспокоїтись або послабити напад панічної атаки, зробіть повний вдих — затримайте дихання на три рахунки — зробіть повний видих — затримайте дихання на три рахунки — повторіть вправу.


Реклама

Популярні матеріали

Як упоратися зі страхом самотності, який з'явився під час війни...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Чому важливо співати українські колискові: доводять MamaRika та...


Читайте також
Популярні матеріали