Як вийти із ступору: перевірені способи

Діємо в умовах непередбаченого майбутнього

Сьогодні ми живемо в умовах, коли кожен день приносить новини, від яких завмирає серце, а замість сліз у горлі стоїть клубок. У всьому цьому кошмарі важливо нагадувати собі, що війна закінчиться, і ми маємо зробити все можливе, щоб зберегти ментальний баланс до цього моменту.

Психологиня, тренерка, експертка з психології комунікації Олена Хіль розповідає, як собі допомогти, якщо ви відчуваєте себе у ступорі.

Те, що ми між собою називаємо «ступором» — це своєрідний стан шоку, де ми розгублені, не знаємо, що робити. Нам не вистачає енергії, цілей та ідей, щоб рухатись далі.  Це розповсюджені реакції психіки людей, які живуть у країні, де триває війна.

Життя посеред війни часто є неймовірно складним і травматичним досвідом. Розум і тіло можуть увійти в стан ступору і шоку захищаючи психіку та тимчасово зменшуючи переживання емоцій, щоб впоратися з масштабами стресу. Під час війни звичні способи жити повноцінне життя більше не спрацьовують, і цілком нормально відчувати розгубленість та невпевненість щодо того, як діяти далі, оскільки майбутнє стає непередбачуваним і невизначеним.

Чи можна «вийти зі ступору» і жити енергійним і повноцінним життям, поки триває війна?  Це може бути неймовірно важко, але так, це можливо. Вам знадобиться життєстійкість, здатність до адаптації та активне піклування про себе і свої інтереси. Для виходу зі ступору та переходу від стану заціпеніння до втілення мрій, цілей, планів та більшого задоволення життям раджу:

Максимально піклуватись про свйі фізичний та емоційний добробут

Регулярні фізичні вправи, дотримання збалансованої дієти та забезпечення достатнього відпочинку можуть допомогти відновити ваш рівень енергії та покращити загальне самопочуття. Спробуйте висипатись та створювати собі масажем пів години додаткового розслаблення перед сном. Щоб поповнити емоційні резерви частіше займайтесь тим, що приносить задоволення та радість — ваше хобі, час з друзями чи сімʼєю  або прогулянки на природі.

Зосередитись на особистісному зростанні

Сформулюйте для себе, що відповідає вашим цінностям і сприяє вашому зростанню та розвитку — нова освіта, онлайн тренінги, отримати водійське посвідчення, записатись на вокал або працювати з коучем над встановленням і досягненням особистих цілей. Якщо у вас є сили зробити не тільки себе, а і світ трохи кращим, не вагайтесь, займіться волонтерством або участю у громадських ініціативах — ваш мозок отримає гормони щастя та відчуття мети. А розширення ваших знань, навичок, можливостей додає наповненості життю навіть за складних обставин.

Обмежити контакт із новинами

Важливо залишатися в курсі того, що відбувається, проте постійний перегляд тривожних новин може викликати пролонгований надмірний стрес і виснажувати вас. Встановіть часові межі для новин та соціальних мереж. Свідомо шукайте позитивний контент або історії сповнені оптимізму, надії та натхнення.

Практикувати майндфулнес/усвідомленість і зменшувати стрес

Глибоке дихання, пранаями, медитації, йога, нейрографіка — оберіть будь-які заняття, які сприяють вашому розслабленню та зняттю стресу. Рекомендуємо ввести їх в щоденну практику, починаючи з кількох хвилин і поступово збільшуючи тривалість з часом. Встановіть на телефон Calm, Headspace чи інші ресурси для медитації, які створюють моменти спокою серед хаосу. Так ви нейтралізуєте вплив надмірного напруження на нервову систему, повернете відчуття внутрішньої стабільності та підвищите рівень вашої енергії.

Знаходити час для творчості

Розвивайте ваші творчі здібності, навіть просто для себе танцюйте, пишіть оповідання або роман, спробуйте самовираження через дизайн власної квартири, живопис чи музику. Творчість — це завжди потужний вихід для почуттів, який дозволяє пережити катарсис та емоційно відновитись.

Святкувати маленькі перемоги

Святкувати навіть найменші перемоги та моменти радості в житті корисно для вашого психічного добробуту. Заведіть щоденник успіхів та вдячності, записуючи щодня принаймні три речі, якими ви пишаєтесь і три, за які ви вдячні. Визнання того, що навіть посеред складних подій, є місце для приємних переживань, сприяє оптимістичному настрою, а природа нагороджує оптимістів вищим рівнем енергії та довголіттям.

Вихід зі ступору у кожного унікальний, тому і прогрес може відбуватися поступово. Цілком нормально переживати злети та падіння у відновленні вашої мотивації рухатись вперед та в формуванні нових сенсів та нових цілей у житті. Будьте собі найкращим другом та хваліть за кожен крок вперед, яким би маленьким він не був. Впроваджуючи ці стратегії, ви живите свій дух і підтримуєте вищий рівень енергії та більш позитивний погляд на майбутнє навіть у складних обставинах.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали