Як швидко підняти собі настрій: лайфхаки психолога

Дієві поради на всі часи

Сьогодні кожен з нас переживає один з найскладніших періодів у своєму житті. Не дивно, що його супроводжують постійні коливання настрою та складнощі в тому, щоб їх збалансувати. Разом з тим гарний настрій — запорука психологічної стійкості та стабільності, яка допоможе зберегти ясність розуму та бадьорість духу в цей непростий час війни в Україні.

Про прості лайфхаки, які допоможуть швидко підняти настрій, розповідає психолог-консультант Анна Стасюк:

Серотонін вважається гормоном задоволення та гумору. Шоколад, банани, сири, фізичні навантаження, медитації та нові враження допомагають нашому організму у виробленні серотоніну.

Ендорфіни є гормонами, які збільшують наше почуття радості, покращують настрій і дають відчуття щастя. Наприклад, коли під час тренування в якийсь момент ми відчуваємо кайф, це означає, що відбувся викид ендорфіну. Коли досягнута певна мета (наприклад, чекав на їжу 20 хвилин і нарешті поїв із задоволенням) — це все ендорфін.

Такі продукти, як шоколад, мед, прянощі, картопля, морська риба, сприяють виробленню в організмі ендорфіну. 

Дофамін є тим гормоном, який більшою мірою пов’язаний з почуттям задоволення та мотивацією для пошуку цього задоволення, а також насолодою від нього. Виробляється він також тоді, коли людина захоплюється своїми діями, коли здійснюються мрії, напередодні довгоочікуваної зустрічі, у разі закоханості тощо. Почніть із примітивних потреб — споживайте їжу із задоволенням! Робіть усе на втіху собі, і тоді гормони щастя будуть у нормі.


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали