Спеціальна версія журналу
ELLE Україна

Як перестати бути жертвою: чек-лист від психолога

Важливе рішення для кожного

Кожному з нас дуже важливо зрозуміти, що щохвилини ми робимо той чи інший вибір. Пам’ятайте, що позиція жертви — це теж вибір, зроблений на основі певних переконань.  Ми не можемо впливати на деякі події, проте здатні обирати, як реагувати на них. 

Практичний психолог Юлія Ворман підкреслює, що дуже важливо змінити звичку постійно шукати винних у своїх бідах на звичку шукати варіанти вирішення проблем та виходу з кризи.

Наприклад, замість того щоб питати: «Чому саме зі мною це сталося?», «За що це мені?» — прийняти ситуацію й зайнятися пошуком відповіді на запитання «І що тепер?». 

Визначте всі можливі варіанти вирішення проблеми. Це набагато продуктивніше, ніж пошук винних. Хоча лише вам вирішувати, топтатися на місці чи зробити крок уперед. Вибір за вами. 

Під формулюванням «прийняти ситуацію» мається на увазі не цілковите підкорення обставинам, а прийняття того факту, що ви нездатні впливати на якісь глобальні речі, проте можете обирати, як на них реагувати. 

Наприклад, замість того, щоб сидіти під обстрілами в напівзруйнованому домі й гадати «прилетить чи ні?», періодично перемикаючись на запитання типу: «Чому саме я, за що?» — можна подбати про власну безпеку й тимчасово перебратися в безпечне місце із чітким усвідомленням того, що житло завжди можна відбудувати. 

Якщо перед вами є складний вибір і ви не знаєте, на чому його зупинити, обирайте те, що станом на зараз для вас є найбільш вигідним. Навіть можете прописати плюси та мінуси кожного визначеного вами варіанта й робити свій вибір на основі цього аналізу.

Постійне перекладання відповідальності на інших укріплює вас у позиції жертви. Кожен з нас є ковалем свого щастя. Пам’ятайте про це.

Любов до себе, розуміння своїх бажань та потреб і побудова власної поведінки на основі цього розуміння зробить вас невразливими й незалежними від чужих суджень, думок, навіювань.

Навчіться сприймати будь-який досвід (навіть дуже гіркий) як можливість для власного розвитку та зростання, пошуку нових смислів. Тільки вам обирати: зайняти внутрішню позицію переможця чи переможеного!


Реклама

Популярные материалы

Закуска з печериць та білих грибів


Український фільм «Як там Катя?» здобув дві нагороди на...


Стало відомо, скільки заплатять Леді Газі за роль Гарлі Квінн...


Читайте також
Популярні матеріали