Як перемогти рутину: лайфхаки від психолога

Для всіх, хто відчуває, що проживає один і той самий день по колу

Жити згідно з чітко спланованим розкладом, з одного боку, досить раціональне та зрозуміле рішення. Проте є й зворотний бік медалі: суворий розпорядок дня позбавляє людину можливості заводити нові цікаві знайомства, подорожувати, відкриватися новим знанням та захопленням. У вас може з’явитися відчуття, що ви проживаєте один і той же день по колу. 

Проте рутину можна перемогти. Для цього достатньо дотримуватися рекомендацій від практичного психолога Юлії Ворман:

Скоротіть дратівливі тригери

Боротьбу з рутиною необхідно розпочати з виявлення подразників. Для цього вам потрібно зрозуміти, які та коли у вас виникають емоції протягом дня. Наприклад, уранці ви відчуваєте гнів, коли стоїте у заторі по дорозі на роботу, але, приїжджаючи в офіс, ви отримуєте масу позитивних емоцій від спілкування з колегами за чашкою кави. 

Випишіть усі дратівливі ситуації, навіть найменші та незначні. Потім виберіть найнеприємніші пункти зі списку і постарайтеся замінити їх. Наприклад, можна вибрати новий маршрут на роботу, щоб не стояти у заторі й менше нервувати.

Опишіть ідеальний день

Постарайтеся дотримуватися прописаного хоча б частково. Не забудьте включити в опис цього дня маленькі радості та приємні дрібниці, які зможуть зробити ваше життя кращим.

Супроводжуйте невеликі перемоги маленькими нагородами

Згадайте про позитивне підкріплення. Навіть у разі простих дій важлива нагорода. Однак не варто намагатися здійснити щось недосяжне. Придумайте реалістичну мету. Як тільки досягнете її, порадуйте себе чимось.

Почніть розвиватися

До самовдосконалення можна віднести заняття спортом, вивчення іноземних мов, читання книг, відвідування різних курсів, оволодіння новою професією і таке інше. Чим більше в людини захоплень, тим різноманітніше її життя.

Використовуйте принцип «зроби хоч щось»

Виконання навіть нескладних дій дає нам мотивацію продовжувати проводити час продуктивно.


Реклама

Популярные материалы

Принц Вільям виступив із промовою вперше після смерті Єлизавети ІІ...


Княгиня Монако відвідала показ Louis Vuitton у стильному образі...


6 наймодніших сумок сезону


Читайте також
Популярні матеріали