Як керувати гнівом: 7 дієвих способів

Щоб не псувати стосунки з оточенням 

Усі ми — емоційні істоти. Тому відчувати весь спектр емоцій — абсолютно нормально. Однак є емоції, вираження яких може порушити баланс у стосунках із близькими або зовсім зруйнувати їх. До таких емоцій належать гнів, злість, лють тощо.

Експертка Інституту когнітивного моделювання, психологиня-практикиня Юлія Ворман склала гід для всіх, хто має проблеми із вираженням гніву.

7 дієвих способів для тих, хто хоче навчитися керувати гнівом:

1. Коли відчуєте імпульс до зриву — спробуйте не реагувати на нього. Намагайтеся відтягнути час. Якщо є можливість усунутися фізично від об’єкта подразнення — зробіть це. Приблизно через 15 хвилин ви заспокоїтеся. Відмовляючись реагувати на подразник звичним неекологічним способом, ви даєте собі внутрішню свободу.

Ваша початкова реакція — це лише звичка, рефлекс, що формувався із самого дитинства. За бажання ви можете це змінити, поступово відпрацьовуючи нові стратегії поведінки. Для цього вам знадобиться час, терпіння та увага.

2. Якомога точніше визначайте, що ви можете змінити, а що — ні. Вчіться відпускати ситуації, на які ви не можете вплинути. Відмовтеся від нав’язування іншим свого бачення світу. Ваш світ від цього не постраждає.

3. Не наживайте собі ворогів, ображаючи та принижуючи у розмові співрозмовника. Навіть якщо людина не має рації, намагайтеся засуджувати вчинок, а не особистість.

4. Якщо у вас є почуття гумору і ситуація дозволяє — жартуйте. Гумор розчиняє гнів.

5. Намагайтеся подивитися на ситуацію очима співрозмовника і зрозуміти його логіку. Байдужість до думки опонента говорить про те, що ви не зацікавлені у вирішенні конфлікту, оскільки хочете домінувати.

6. Якщо все ж таки гнів захлинув вас, то пустіть його енергію у продуктивну діяльність. Наприклад, займіться спортом чи фізичною роботою.

7. Під час появи гніву спитайте себе: чим насправді я незадоволений? Яка з моїх потреб не задоволена? Що я можу зробити для того, щоб задовольнити цю потребу та покращити своє становище? Якщо буде можливість, запишіть свої відповіді. Це допоможе вам контролювати свій гнів.


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали