Як боротися з післяпологовою депресією?

Проблема, яка хвилює більшість жінок після нарожденяя дитини

У суспільстві присутнє уявлення про ідеальну маму як таку, що присвячує себе дитині повністю, а материнство є для неї сенсом життя. Але в реальності може статися так, що замість очікуваного після народження малюка щастя жінка відчуває злість, роздратування, фрустрацію. Вона не може призвичаїтися до свого нового стану, не має почуттів до дитини.

Експерти Інституту когнітивного моделювання розповідають, чому так відбувається. Часто вагітна жінка очікує, що материнство привнесе в життя щастя і любов, наповнить його сенсом. Але коли очікування не збігаються з реальністю, коли народження дитини приносить складнощі та розчарування, тоді рівень фрустрації зростає. Крім того, в жінки починає закрадатися думка про те, що вона є поганою матір’ю, і це тільки поглиблює депресію.

Як боротися з післяпологовою депресією?

Головна порада — зверніться до фахівців: поговоріть із психоаналітиком, психотерапевтом чи психіатром. Можливо, варто перевірити рівень гормонів, вітамінів тощо.

Для подолання проблеми надважливо, щоб і сама жінка, і її близькі дотримувались простих порад:

1. Дозвольте жінці бути неідеальною матір’ю. Це нормально, що почуттів до дитини одразу може і не бути, але стосунки мами та малюка розвиваються й ускладнюються з часом, і переростають у сильне почуття любові. Жінка не народжується матір’ю, а стає нею.

2. Жінка має вірити в себе. Вірити в те, що вона обов’язково впорається з дитиною, хай це й не відразу вийде ідеально.

3. Підтримка близьких — неоціненна. Йдеться не тільки про тата дитини, а й про батьків, няню, бабусю, тітку, подругу. Щоб хоча б на мінімальний час хтось міг побути з дитиною, або взяти на себе частину хатніх обов’язків.

4. Життя продовжується. З народженням дитини звичний побут змінився, це факт. Але в житті матері малюка все ще має знайтися місце для тих справ, які приносили їй радість до народження дитини: зустрічі з подругами, хобі, спорт, догляд за собою, відпочинок.


Реклама

Популярні матеріали

«Брат, тато, бабусі, двоюрідна сестра, хрещений — всі загинули....


Rich-mom energy: новий модний тренд, який затьмарив «тиху розкіш»...


Nannacore — новий TikTok-тренд, який встиг підкорити модну...


Читайте також
Популярні матеріали