Секрети впевненості в собі, які назавжди змінять ваше життя

Симптоми хворої самооцінки та способи її реабілітації

Ваше ставлення до себе — це ваш хребет. Експерти Інституту когнітивного моделювання пропонують уявити, як складно жити радісно, коли ниє спина. Із самооцінкою так само: якщо вона хворіє, життя втрачає барви.

Щоденні кроки, зроблені з хворим ставленням до себе, складають життя, сповнене невпевненості, сумнівів і самознищення. Партнер, який терпить нездорові стосунки, може боятися, що більше нікому не буде цікавим. Людина з низькою зарплатою може вважати себе негідною більшого. А коли ви мовчки терпите хамство, ризикуєте повірити, що це ви того заслуговуєте.

Проблема із самооцінкою може виникнути в дитинстві, коли дитину не хвалять, постійно порівнюють з іншими, принижують та знецінюють. Також вона може з`явитися в більш дорослому віці як результат низки невдач.

Симптоми хворої самооцінки:

  1. Самокритика та самообрази;
  2. Невпевненість у собі;
  3. Чиясь думка важливіша за свою;
  4. Страшно говорити «ні»;
  5. Незрозуміло, чого хочеться
  6. Почуття провини;
  7. Знецінення себе;
  8. Самопокарання;
  9. Токсичні стосунки;
  10. Прагнення привертати до себе увагу.

Але змінити самооцінку можливо! Насправді це не так складно, як може здаватися.

Як підвищити самооцінку

Зверніть увагу на своє тіло

Вчіться займати свій простір, розправляти плечі, вирівнювати спину, відчувати опору в стопах. Спочатку буде важко, але потім стане звичкою. Людина з хорошою поставою виглядає більш авторитетною, компетентною, успішною, гарною. Передусім для себе!

Піддавайте сумніву самокритику

Негативні думки про себе майже невмирущі та практично завжди сприймаються як істина. Ваше завдання — навчитися гальмувати їх ще на підході. Пам`ятайте, що ваші думки — це не факти. Це просто думки, і вони можуть бути помилковими.

Визначте свої особисті межі

Особисті кордони бувають різними: тілесними, тимчасовими, емоційними, соціальними. Як їх визначити? Закінчіть речення: «Мені некомфортно, коли люди…», «Мені не подобається, коли мене називають…», «Я не люблю говорити на теми…». Згадайте ситуації, коли вам було неприємно. Ваші емоції — індикатор порушення кордонів.

Познайомтеся із собою

Анкета — добрий початок. Чесно та ретельно дайте відповіді на запитання про те, що вам найбільше подобається чи не подобається, чого ви хочете зараз чи через рік, сформулюйте свою мрію, визначте джерела натхнення, людей, поряд з якими ваша душа співає чи, навпаки, після спілкування з якими ви відчуваєте багатоденний стрес.

Зверніть увагу: заїдання, зміна зовнішності, брендові речі, копіювання інших людей, гроші та чуже схвалення не лікують самооцінку.

Почати працювати над самооцінкою може бути важко. Цей процес потребує вашої постійної роботи, уваги, часу. Але в результаті ви отримаєте винагороду: стійкість до чужих слів, впевненість і рішучість, свободу, сміливість мріяти та йти до мети.

Тому починайте працювати вже зараз. Адже ви заслуговуєте на щасливе життя, сповнене любові до себе!

Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали