Де шукати приємні емоції під час війни

Дуже прості речі, які допомагають

Глибина переживання простих насолод у час війни — дуже висока. Ви зовсім по-іншому можете сприймати аромат ранкової кави, смак свіжого хліба, обійми рідних. Знаходьте те, за що ви можете подякувати новому дню.  Усі, хто не виробив до війни правильну життєву філософію вдячності, мають прекрасну нагоду зробити це просто зараз. Експерти неприбуткової громадської спілки «Освіторія», яка допомагає реформувати та розвивати освіту в Україні, склали список дій, які допоможуть відчути добрі емоції та вдячність навіть у складні воєнні часи.

5 простих вправ для практикування вдячності

Ведіть щоденник вдячності

Починайте кожну сторінку зі слів «Сьогодні я вдячна за...» і пишіть або малюйте, за що ви вдячні. Коли пишете, за що ви вдячні сьогодні, то подумайте, як ця подія (чи людина) вплинула на ваше життя.  Розмови про вдячність можуть стати чудовою практикою за сімейною вечерею. Або їх можна використовувати з класом під час онлайн-уроків на початку або в кінці уроку.

Створіть «банку вдячності»

Напишіть на маленьких папірцях, за що ви вдячні, та поскладайте їх у прозору скляну банку. Важливо, щоб банка була прозора, адже тоді ви бачите, як там назбируються папірці, та уявляєте, скільки вже сталося речей, за які ви вдячні.

Наступного разу, коли у вас буде поганий настрій, ви можете витягнути папірець із банки навмання і нагадати собі, за що ви вдячні. З дітьми за допомогою такої банки можна грати в «Крокодила» — дитина має показати, що написано на папірці, а решта вгадують.

Рефлексія добра, або обдумування добра

Подумайте про людину, яка проявила до вас доброту або допомогла вам. Одразу на думку спадає друг або якась близька людина, проте треба також не забувати про незнайомців, які зробили вам щось приємне.

Дитина може подумати про незнайому людину, яка працює на фабриці й пошила її улюбленого м’якого ведмедика. Або про солдата, який зараз на фронті захищає нас. 

Запропонуйте сину або доньці таку гру: оберіть предмет, яким дитина користується щодня, і подумайте разом про всіх людей, які його вигадали, виготовили, продали. За допомогою цієї вправи ми підштовхуємо дитину до думки, що ми всі пов’язані між собою і навколо є багато людей, які намагаються їй допомогти. 

Коли ви або дитина подумали про цю людину, можна намалювати її, а потім пояснити цю добру справу всім. Поки малюєте і розповідаєте про цю людину, помічайте перетворення у вашому тілі та зміну вашого настрою. Почути чиїсь історії добра і допомоги — це теж приносить радість і підіймає настрій.

Постер вдячності

Наступний крок — додайте ім’я або професію цієї людини у вашу банку вдячності та, якщо можливо, надішліть їй записку з подякою. Є багато способів сказати дякую — якщо ви не знаєте адресу цієї людини, можна причепити постер вдячності в себе на вікні, і людина, проходячи повз, прочитає його. Зробити фото — і викласти в соцмережах. Або надішліть постер нашим захисникам. 

«А що не відмінено?» 

Діти можуть почуватися погано через те, що дуже багато подій у їхньому житті відмінено — школа, розваги в парку, вечірки на день народження. 

Думки про всі ці відмінені події погіршують настрій і призводять до тривожності, тож треба намагатися переключити увагу дитини на позитивний бік. Подумайте разом з дітьми: а що не відмінено? 

Це можуть бути дуже прості речі — усміхатися, ходити цілий день в улюбленій піжамі, гратися з домашнім улюбленцем. Якщо ви робите цю вправу вдома з дітьми, можна завести список подій, які не відмінені, та повісити його на видноті як нагадування.


Реклама

Популярні матеріали

Одна сумка, яку полюбили всі модниці цієї осені


Благодійні ініціативи до місяця обізнаності про рак молочної...


Що, як і коли їсти для схуднення без дієти?


Читайте також
Популярні матеріали