7 способів прожити емоції конструктивно

Щоб не зруйнувати себе і не посваритися з близькими

Психологиня та тренерка зі щастя з 12-річним стажем Алла Клименко поділилася дієвими порадами, які допоможуть прожити емоції під час війни та відчути полегшення.

На жаль, ми все частіше стаємо свідками сварок та скандалів серед своїх же. Звинувачення, образи, пасивна агресія — це спроби «виплеснути» свої емоції. Такі методи проживання емоцій є деструктивними та ведуть до руйнування.

Instagram: @fingermonkey

Декілька способів прожити свої емоції конструктивно

1. Дозвольте собі відчувати. Не забороняйте злитися, сумувати і не змушуйте себе бути сильним, коли немає жодних сил на це. Ні, це не означає «розкиснути» та провалитися у позицію жертви. Це означає з’єднатися із собою та бути чесним. Дослідження показують, що достатньо визнати та визначити емоцію, щоб її інтенсивність знизилася на 50%.

2. Промовляйте свої почуття вголос. Можете це робити самостійно або знайдіть людину, яка зможе вас екологічно вислухати.

Буквально так: «Я відчуваю страх, гнів та смуток».

3. Записуйте свої почуття на папері або спробуйте намалювати їх.

Засічіть час і, не відриваючи руки від паперу, «виливайте» все, що хочете прожити та відпустити.

4. Кричіть.

Терапія криком — дуже дієва техніка. Її суть полягає в тому, що ви буквально викрикуєте із себе всі негативні почуття та емоції.

5. Спорт, танець, масаж.

Робота з тілом дуже допомагає. Якщо ви давно ніяк не «будили» своє тіло, зараз саме час зробити це. Самомасаж або масаж, зроблений другом/членом сім’ї, дуже вітається.

Instagram: @allaklymenko

6. Дихальні техніки.

Наприклад:

А) «Дихання по квадрату»: вдих/затримка дихання/видих/затримка дихання. Усі дії однакові за тривалістю, наприклад: на 4 рахунки вдих, на 4 — затримка, на 4 — видих, на 4 — затримка, і так по колу.

Б) «Видих полегшення». Згадайте, як ви видихаєте, коли вирішується якесь питання: фу-у-у-ух. А тепер спробуйте ось так повидихати з полегшенням протягом однієї-двох хвилин.

7. Душ.

Щоразу, приймаючи душ, уявляйте, як змиваєте із себе всю тяжкість та біль, який накопичили. Допомагайте собі руками відчиститися від почуттів та емоцій, які ви вже готові відпустити.

Перепрошую, якщо деякі із цих технік неможливо виконати в тих умовах, у яких ви зараз перебуваєте. Скоро переможемо!

 


Реклама

Популярні матеріали

«Брат, тато, бабусі, двоюрідна сестра, хрещений — всі загинули....


Rich-mom energy: новий модний тренд, який затьмарив «тиху розкіш»...


Nannacore — новий TikTok-тренд, який встиг підкорити модну...


Читайте також
Популярні матеріали