Чому я нічого не хочу?

Шукаємо причини апатії

Апатія та відсутність бажання жити і творити — доволі поширена проблема, на яку скаржаться сьогодні українці. Експерти Інституту когнітивного моделювання розповідають про причини цього стану.

Надмірний дофамін

Імпульсивні бажання є джерелом швидкого дофаміну. Однак часто це призводить до зворотного результату. Через перенасичення дофаміном розваги чи хобі, які приносили радість раніше, більше не виконують своє завдання. Надмірне вироблення дофаміну шкодить мотивації.

Відсутність віри в себе

Коли людина знецінює власні мрії та цілі, в її голові автоматично виникає запитання: «А навіщо тоді щось робити?» Буденні справи та будь-які зусилля здаються безглуздими. Тому перший крок у боротьбі з апатією — це віра в себе.

Втома та вигорання

Це так очевидно, однак ми часто здатні до останнього не помічати «слона в кімнаті». Апатія — це чіткий сигнал, що надсилає нам тіло, коли потрібно зробити перерву.

Сором за власні бажання

«Хотіти не шкідливо» та інші подібні афоризми часто адресують людям із «надмірними», на думку оточення, бажаннями. «Відпочити? Від чого? Ти ж просто сидиш вдома з дитиною», «Поїхати за кордон? Навіщо? У твоєму регіоні спокійно» — це лише кілька прикладів того, як у людини може з`явитися почуття сорому за власні бажання. Але насправді ви ж не зробили нічого поганого. Пам`ятайте про це.


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали