Спеціальна версія журналу
ELLE Україна

Чи існують зараз правильні рішення і які вони?

Важливе питання, яке турбує багатьох українців

Кожного українця, де б він зараз не перебував, розривають суперечливі думки та почуття. Ми щодня повинні приймати доленосні рішення, але алгоритми, за якими ми діяли в мирний час, не працюють. Як визначитися з рішенням у кризових умовах, розповіла психотерапевтка та доктор наук Вікторія Горбунова.

У країні війна. Окремі міста та села піддаються масованим обстрілам та беруться в облогу, руйнуються будинки, підриваються дороги, мости та залізничні колії, відмикається електрика, опалення та пропадає зв’язок. Важко передбачити, який населений пункт зазнає ворожого нальоту наступним та наскільки та до якого часу є безпечним місце, де перебуває кожен з нас. 

Але наші захисники боронять країну, отримують переконливі перемоги на багатьох напрямках, переходять у контрнаступ та повертають окуповані населені пункти. Загони Територіальної оборони та волонтери демонструють дива звитяги й згуртованості у підтримці функціонування міст та селищ.

У такій ситуації кожного українця розривають суперечливі думки та почуття щодо того, лишатися вдома чи покидати свою домівку; чергувати на блокпостах та у волонтерських пунктах чи перебувати в укриттях; чекати на покращення ситуації чи евакуйовуватися та евакуйовувати родини.

Відразу зазначимо, що в ситуаціях невизначеності та неможливості прогнозування подій правильних чи кращих рішень не існує. 

Проблема у кількості складових, які неможливо прорахувати. Це і безпека рідних, і патріотизм, і відчуття свого призначення, і ненависть до окупантів, і наявність ресурсів, і багато-багато іншого. 

Існують лише рішення, прийняті вами. Що б ви не вирішили — це краще рішення.

У ситуації непевності треба бути певним хоча б у чомусь. А прийняте рішення цю впевненість дає. Тому важливо не відтягувати та не фруструвати, аби повернути собі відчуття впевненості. Повторювати собі: «Це найкраще, що я можу зробити в таких умовах». А далі — сфокусуватися на плані й діяти.

 


Реклама

Популярные материалы

Закуска з печериць та білих грибів


Український фільм «Як там Катя?» здобув дві нагороди на...


Стало відомо, скільки заплатять Леді Газі за роль Гарлі Квінн...


Читайте також
Популярні матеріали