6 порад для практики вдячності на щодень

Прості дії, які зроблять ваше життя щасливішим

Вдячність — це наша опора, адже ми можемо спиратися лише на те, що маємо. Навчаючись помічати те, що в нас є, ми вчимося переживати вдячність як стан душі та доброзичливого ставлення до себе, інших та світу. Експерти Інституту когнітивного моделювання пропонують шість корисних та дуже простих вправ, які дозволять розвинути це відчуття. 

Щоденник вдячності

Придбайте красивий блокнот, у який вам буде приємно записувати події, за які ви вдячні. Ви також можете це робити у нотатках телефону. Щовечора приділіть 10 хвилин для того, щоби записати у щоденник або смартфон події дня, за які ви вдячні. Це може бути щось незначне на кшталт завершеного завдання на роботі, смачної кави, приємної телефонної розмови з другом, красивого заходу сонця.

Помічайте щасливі миті

Зупиніться на мить та відчуйте подяку за кожне приємне переживання. Це також може стосуватися дрібних та банальних, на перший погляд, речей: усмішки перехожого, купівлі канцелярського приладдя, поїздці в офіс вперше після тривалого періоду work from home. Ще один лайфхак: фотографуйте моменти, в які ви відчували вдячність, та зберігайте світлини в окремій папці телефону. В похмурий день ви зможете їх переглянути та згадати, що у світі є вдосталь доступних задоволень.

Напишіть лист вдячності

Згадайте про людину, яка вплинула на вас; когось, кому б ви хотіли подякувати, або того, хто є для вас дуже цінним. Напишіть листа цій людині, детально перелічуючи, за що ви їй вдячні. Надішліть листа, щоби висловити свою приязнь та почуття.

Відвідайте людину, яку цінуєте

Зробіть все те саме, що описано у попередній вправі, але замість надсилання листа, вручіть його особисто. Ви можете також зачитати написане, дозволяючи людині пережити приємні емоції від вашої щирості.

Будильник

Встановіть будильник із періодичністю кожні дві години. З його сигналом подивіться навколо, помітьте людей поруч, згадайте, що відбулося протягом останніх декількох годин та знайдіть привід для вдячності.

Донат на ЗСУ

Пожертви коштів та репост інформації — теж прояви вдячності. Щоразу, коли відчуваєте вдячність за можливість жити звичним життям, дякуйте тим, хто зараз нас захищає на передовій.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали