3 ефективні вправи, які розвантажують голову

Практики, після яких вам одразу стане легше

Тривожні новини, сучасний ритм життя, завищені вимоги, великий обсяг інформації та постійні навантаження призводять до того, що людський мозок буквально починає «закипати». Щоб не допускати таких перевантажень, йому потрібний відпочинок. Це може бути прогулянка у тиші, читання книг чи сон. Але коли подібні методи не допомагають, необхідно вживати радикальніших заходів — наприклад, спробувати виплеснути всі свої думки на папір.

Напевно, кожен із нас хоч одного разу казав: «Я більше не можу ні про що думати». І якщо буддистів така фраза порадувала б, адже вони вважають, що цим станом потрібно просто насолодитися, то для нас вона не означає нічого доброго. Адже найчастіше ми так говоримо, коли дуже втомилися та розуміємо, що вже не можемо приймати адекватних рішень.

Варто зазначити, що причин такого стану є кілька. Насамперед це нескінченний потік інформації з різних джерел, яку нам доводиться постійно обробляти та аналізувати, щоб докопатися до істини. По-друге, це божевільний життєвий ритм. Ми постійно кудись біжимо і щось робимо. При цьому нам весь час здається, ніби нічого не встигаємо, що ще більше посилює ситуацію. Крім того, негативний вплив можуть мати й думки, які постійно рояться в голові. Згодом усе це призводить до появи почуття провини, тривожності та відчуття власної нікчемності.

Психологи називають таку завантаженість думками «розумовою інтоксикацією», яка спричинена надлишком різнопланової інформації та негативних емоцій. Щоб не доводити себе до знемоги, завжди залишатися адекватною та розсудливою людиною, дуже важливо вміти звільнятися від непотрібних думок. Пропонуємо спробувати три ефективні вправи, які допоможуть навчитися «розвантажувати свій мозок».

Позбудьтеся негативних думок

Терапевт-графолог Домінік Водуазе говорить про те, що лист є своєрідним дзеркалом, звернувшись до якого можна не тільки навчитися краще усвідомлювати себе, але й розв`язувати деякі проблеми. Він також зазначає, що воно активно використовується в техніках особистісного зростання та саморозвитку, оскільки допомагає примиритися з минулим, усвідомити сьогодення та побудувати плани на майбутнє. На думку Водуазе, лист — це своєрідна ниточка до душі, яка дістається наших істинних емоцій, а олівець — інструмент, що звільняє від непотрібних дум.

Завдання №1

Запишіть на аркуш паперу всі думки, які зараз є у вашій голові, не замислюючись про сенс та не оцінюючи їх. Не намагайтеся будувати пропозиції правильно, просто виплескуйте їх на папір, намагаючись нічого не проґавити.

Після того, як ви напишете все, що хотіли, закрийте на кілька хвилин очі і сконцентруйтеся на стані спокою. Потім подивіться листок і запитайте, що ви хотіли собі передати цим повідомленням.

Регулярно виділяйте час на прогулянки

Філософи всіх часів знаходили натхнення у піших прогулянках. Хочете знати, у чому секрет? Насправді все просто: повільна ходьба допомагає звільнити голову від негативних думок. Під час таких прогулянок зір концентрується на природі, що оточує нас, на красивих будівлях, на тваринах і незвичайних пейзажах. Це дозволяє синхронізувати роботу лівої та правої півкулі мозку, знімаючи тим самим нервові затискачі, які утворюються внаслідок нав`язливих ідей, негативних суджень та емоційного шоку. В результаті таких прогулянок налагоджується робота нервової системи та впорядковуються думки.

Завдання №2

Обов`язково виділяйте близько 20 хвилин на день на піші прогулянки. Якщо у вас немає можливості поїхати в парк або сквер, просто пройдіться по вулиці між будинками, повністю концентруючись на своєму неквапливому диханні. Відпустіть усі думки та спокійно спостерігайте за тим, що відбувається навколо. Через час ви відчуєте, як все зайве покидає вашу голову.

Усувайте причини, які викликають негативні думки

Негативні думки не виникають звідки. Вони викликані невирішеними конфліктами, складними життєвими ситуаціями та емоційним шоком. Більше того, напружений стан завжди супроводжується фізичним дискомфортом, і щоб усе це згодом не призвело до серйозних порушень, необхідно регулярно позбавлятися накопиченого негативу.

Завдання №3

Складіть список того, що засмучує вас. Для цього згадайте ті обставини, які викликали агресію або обурення за останні три місяці, та запишіть їх на папері. Далі поверніться до кожного пункту, але вже детальніше зафіксуйте свої почуття та емоції, які відчували у тій ситуації. Спробуйте знову викликати їх, а потім зробіть глибокий вдих і на видиху виштовхніть із себе кожну. Ви відразу відчуєте, наскільки вам полегшало.


Реклама

Популярні матеріали

Які шуби носити цієї зими: стильні ідеї з подіумів та пропозиції...


Як смартмонітори Samsung покращують робочий процес і дозволяють...


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Читайте також
Популярні матеріали