Що робити, якщо ви не отримуєте задоволення від сексу

Відповідає сексолог

Питання жіночого задоволення почали досліджувати нещодавно, порівняно з чоловічим. Тому що важливість і необхідність жіночого задоволення не очевидна, на відміну від чоловіків, у яких еякуляція невіддільна від функції дітонародження. А ось у нашого організму це не пов`язані речі: жінка може спокійно народити кількох дітей і при цьому за все життя не дізнатися, що таке оргазм.

Оскільки жіноче задоволення не у всіх легко досягається, жінці необхідно взяти за нього відповідальність.

Кадри з серіалу «Секс у великому місті»

Сексолог Катерина Богомолова каже, що дуже часто під час своїх консультацій із парами чи індивідуально з жінками чує «ти мене не задовольняєш», «ти нічого не робиш, щоб я отримала насолоду», «ти про мене не думаєш». Дійсно, чоловік може бути неуважним або навіть егоїстичним у ліжку, але тут дуже важливо розібратися: чи справді він не думає про партнерку чи жінка сама не знає, що має відбуватися з її тілом, щоб оргазм стався? Якщо ви хочете отримувати задоволення, то важливо не чекати, що воно станеться само собою або його доставить чоловік, а почати цікавитись, що таке оргазм, яку функцію він виконує і від чого залежить.

Насамперед я рекомендую досліджувати своє тіло і дізнаватися, як воно функціонує. По-друге, потрібно розібратися з тими психологічними, емоційними станами, які супроводжують чи перешкоджають якісному сексуальному контакту. Дуже часто жінка не помічає, що задоволення не досягається не через технічні моменти, а тому, що є певний емоційний фон у житті або минулий досвід, який не дає розслабитися, бути в контакті зі своїми бажаннями та отримати задоволення. Техніка не завжди може бути ефективною, навіть якщо чоловік досвідчений та знаючий.

Кадри з серіалу «Секс/життя»

До чого приводить недостатня увага до свого задоволення?

Якщо жінка не відчуває оргазм, але при цьому перебуває в парі, це дуже часто призводить до внутрішньої незадоволеності. У неї з`являється відчуття, що вона виконує якусь функцію для партнера, а для неї самої секс перестає бути цікавим. Це відбувається не відразу, тому що на початку стосунків секс — це спосіб пізнання одне одного. А потім коли закінчується фаза пристрасті, заснований на гормональному сплеску, секс перетворюється на те, що й заведено називати «подружнім боргом».

Це питання можна розглянути й щодо наслідків для фізичного здоров`я. Немає доказів того, що відсутність оргазму може нашкодити жіночому здоров`ю. Але вплив, безперечно, є.

Коли жінка не отримує розрядки, це призводить до застою в малому тазі, що може сприяти різним захворюванням, порушення менструального циклу та хворобливості передменструального синдрому.

Крім того, завдяки оргазму відбуваються зміни гормонального фону, підвищується ендорфін, дофамін, що підвищує гарний настрій, силу та енергію. Таким чином, якщо у жінки є оргазм, то рівень насолоди, розслаблення вищий. Це сприяє кращій роботі нервової системи, імунітету, підвищується якість сну та пізнішому наступу клімаксу, а також у цілому покращує стан організму.

Кадри з серіалу «Сцени із подружнього життя»

Чи впливає якість сексуального життя на впевненість у собі?

Виходячи з практики, я вважаю, що впливає. На нашу впевненість загалом впливають усі сфери життя: харчування, відпочинок, сон, здоров`я, робота, стосунки та, звичайно, сексуальне життя. Говорячи про жінок, які мають регулярний і якісний (!) секс, одразу уявляєш задоволену жінку, що випромінює спокій і впевненість у собі. Причому це може бути жінка, яка спілкується з різними чоловіками й не має зобов`язань, або жінка, яка перебуває в тривалих відносинах з постійним партнером.

Коли кожна з них відчуватиме, що вона бажана і приваблива, це, безумовно, підвищить у них відчуття своєї сексуальності, а значить, і впевненість у собі. Тому що найяскравіше ми можемо проявляти свою сутність саме в сексуальному аспекті, причому це стосується і чоловіків, і жінок. 


Реклама

Популярні матеріали

10 комфортних образів від скандинавських модниць, які варто...


Оголошено всіх номінантів «Еммі-2024»


Нагадування про домівку в кожній деталі: Любов Бессараб про...


Читайте також
Популярні матеріали