Чому ви не можете збудувати довготривалі стосунки

Так буває: наче все добре, але через певний проміжок часу всередині вас з’являється тривога, яка викликає бажання покинути партнера. При цьому конкретної причини для розриву стосунків немає.

Є люди, в яких навіть щасливі стосунки не тривають довго. Наприклад, ви знайомитеся з людиною, у вас зав’язуються стосунки. І все наче добре, але через певний проміжок часу всередині вас з’являється тривога, яка викликає бажання покинути партнера. При цьому конкретної причини для розриву стосунків немає. Експерти Інституту когнітивного моделювання розповідають, що найімовірніше, причиною цьому є або поведінковий патерн з минулого, або ж непропрацьована травма.

ди каприо девушка

Чому ви не можете збудувати довготривалі стосунки

Патерни поведінки

Якщо батьки приділяють дитині мало уваги, дають недостатньо тепла, вона починає прикидатися, ніби увага й турбота їй взагалі не потрібні. У такої дитини формується уникаючий тип прив’язаності.

Цих людей лякає близькість. У дорослому віці вони живуть зі страхом бути покинутими, перебувають в очікуванні підлості або зради від близьких. Тому люди з уникаючим типом прив’язаності намагаються вийти зі стосунків першими, щоб уникнути болю. Це дає їм відчуття безпеки.

Трагедія людей з уникаючим типом прив’язаності в тому, що вони при цьому так само прагнуть близькості та любові, як і інші. Але їхня психіка їм цього не дозволяє, змушуючи вдаватися до тих самих патернів поведінки.

Непрожита травма

Буває так, що всі романтичні стосунки тривають однаковий період часу – наприклад, рік. Коренем проблеми може бути непропрацьована травма. Найімовірніше, в житті такої людини був досвід, коли важливі стосунки переривалися за той самий проміжок часу. Наприклад, коли їй був рік, у сім’ї з’явилася друга дитина, якій батьки почали приділяти максимум часу. Якщо раніше перша дитина була для батьків усім, то з появою братика чи сестрички ситуація докорінно змінилася: старша почала ревнувати, виникло відчуття безсилля через неможливість повернути все як було.

У такої людини формується розуміння: якими б ідеальними не були стосунки, скоро з’явиться суперник, який їх зруйнує. Причому «суперник» — не обов’язково людина: це може бути навіть робота чи хобі партнера.

Подібна травма може з’явитись і в дорослому віці. Наприклад, коли романтичні стосунки різко обірвалися через короткий період часу. Це може провокувати страх повторення цього сценарію в нових стосунках. І цей страх може зруйнувати подальші взаємини.

Щоб стати відкритим до нових довготривалих стосунків, потрібно усі ці травми пропрацювати разом із психотерапевтом. Але в цьому можуть виникнути труднощі. Адже робота із психотерапевтом — це теж своєрідні стосунки. У клієнта може виникнути бажання й ці стосунки розірвати. Тому важливо під час терапії відстежувати в собі подібні думки, страхи, щоб поділитися ними зі спеціалістом. Це дасть вам шанс позбутися негативних емоцій і переживань, щоб в майбутньому навчитися будувати стосунки вже за новим сценарієм.


Реклама

Популярні матеріали

10 комфортних образів від скандинавських модниць, які варто...


Оголошено всіх номінантів «Еммі-2024»


Нагадування про домівку в кожній деталі: Любов Бессараб про...


Читайте також
Популярні матеріали