Як успішно пройти співбесіду: поради від HR-спеціалістки

Підготовка до співбесіди — не менш важливий етап, ніж подача резюме на вакансію

Співбесіда — це один з обов`язкових етапів при прийнятті на роботу. Роботодавцю вона потрібна, аби краще познайомитися з майбутнім працівником, а вам — з компанією та обов`язками в ній. Тому що чим комфортніше ви себе почуватимете та презентуватимете, то кращим буде результат. А як його досягти, розповість тренерка проєкту з профорієнтації жінок «Успішна» від «Фонду Маша», HR-спеціалістка Яна Даценко. 

Підготовка до співбесіди — не менш важливий етап, ніж подача резюме на вакансію. Він розпочинається одразу після довгоочікуваного дзвінка рекрутера, який запрошує вас прийти на наступний етап відбору в компанію.

собеседование как пройти

Кадр із фільму «Диявол носить Prada»

Що робити і як готуватися до співбесіди

1. Спершу потрібно зібрати якомога більше інформації про роботодавця та компанію, в яку ви збираєтеся йти на співбесіду. Ви будете більш обізнаною в тому, чим займається компанія, зможете скласти запитання, що вас цікавлять, і покажете себе впевненим кандидатом.

2. Перед співбесідою проаналізуйте опис вакансії, відзначте для себе ті вимоги, в яких вже маєте досвід. Пригадайте успішні результати вашої роботи, якими можете поділитися. Наприклад, якщо ви раніше керували командою, то можете розповісти, скільки людей з вами працювало, назвати проєкти, які ви створили, тощо. 

3. І звісно, будьте готовою, що запитання ставитимуть і вам. В інтернеті ви можете знайти статті чи навіть цілі книги з типовими запитаннями на співбесіді. Вам не обов`язково знати відповіді на всі. Але мати хоча б орієнтовні на базові запитання потрібно. 

Как на собеседование правильно отвечать?

Кадр із фільму «Красуня на всю голову»

Ось деякі запитання, що можуть прозвучати на співбесіді: 

 1. Чому пішли з минулого місця роботи?
 2. Наскільки ви конфліктна людина?
 3. Що шукаєте для себе зараз (формат, графік, задачі)?
 4. Як давно навчалися чогось нового?
 5. Чим приваблює компанія та вакансія, які очікування?
 6. Сильні сторони та зони зростання?
 7. Що для вас важливо зараз при пошуку роботи/нової компанії (цінності)?
 8. Що мотивує/демотивує?
 9. Які зарплатні очікування?

Якщо вас запитають про суму заробітної плати, то краще називати чітку цифру. Бо якщо ви скажете дві цифри (наприклад, «від… і до…»), то роботодавець зрозуміє, що менша зарплатня вас теж влаштує. Якщо запитують про плани на вагітність у найближчий рік-два — це червоний прапорець, і, можливо, вам краще не працювати в цій компанії. 

Може виникнути ситуація, коли рекрутер поставив запитання, відповідь на яке ви не знаєте. Не поспішайте казати: «Я цього не знаю». Ви можете чесно зізнатися, що не стикалися з цим на практиці, але потім спробувати подумати вголос про ваші дії, якби отримали таку задачу.

Перед співбесідою ви можете потренуватися з самопрезентації. Вдома вголос проговоріть інформацію про себе або ж запишіть відео, яке потім можна буде переглядати. Завдяки цій практиці ви зможете чітко і влучно подати свій досвід, аби з вами точно захотіли працювати далі. 

Кадр із фільму «Стажист»

Що варто згадати у самопрезентації: 

 1. Коротка інформація про себе (ім’я, актуальне місце проживання);
 2. Опис вашого досвіду роботи;
 3. Що досягли, що змінили, який результат отримали на попередній роботі (лише важливі, конкретні дані, які показують ваші досягнення); 
 4. Уникайте емоційних деталей у самопрезентації та коментарів щодо цілей пошуку роботи чи попереднього досвіду;
 5. І пам`ятайте: якщо ви будете старатися, у вас усе вийде! 

Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали